Як зберегти зрізані хризантеми.

Хризантема - рослина сімейства айстрових, що має тисячолітню історію розведення в декоративних цілях. Хризантеми мають великі, красиві, пухнасті квіти різних кольорів: червоного, жовтого, рожевого, фіолетового, зеленого. При правильному догляді зрізані квіти можна зберегти кілька тижнів.
Інструкція
1
Зрізані хризантеми добре зберігаються при невеликій температурі - близько +4 градусів. Без будь-яких хитрощів вони можуть зберегтися при такій температурі тривалий час, а відрізані бутони тримаються в таких умовах три тижні. Хризантеми люблять високу вологість повітря.
2
Після зрізання квітів видаліть нижнє листя зі стебел. Підстава стебла розбийте молотком або розріжте ножем на десять сантиметрів. Якщо необхідно транспортувати хризантеми, напоїть їх водою температурою +5 градусів. Для додання воді потрібної температури покладіть в неї лід. Через деякий час вийміть з води і транспортуйте в картонних коробках.
3
Перед тим, як поставити хризантеми в вазу, надріжте стебло знизу гострим ножем, розщепніть і вставте зубочистку або сірник, щоб краю не стискалися. Так рослина буде краще вбирати воду.
4
Додайте в воду деревне вугілля або нашатирний спирт. Можна також покласти чайну ложки звичайної солі. Хризантеми добре зберігаються, якщо покласти в воду аспірин - половину таблетки на три літри.
5
Чи не ставте вазу з хризантемами біля батареї або на сонці. Поруч з вазою не покладете фрукти, так як вони виділяють газ етилен, що змушує в'янути квіти.
6
Бажано щодня підрізати кінці хризантем, зрізуючи навскоси в воді. Перед тим, як вийняти їх з води після обрізання, затисніть кінчики стебла пальцем, щоб в них не утворювалася повітряна пробка. Все листя, які опиняються у воді, необхідно видалити, інакше вони починають гнити і можуть зіпсувати воду, що призведе до в'янення квітів.
7
Щодня перевіряйте рівень води у вазі, при необхідності доливайте. На ніч рекомендується тримати квіти в ванні з водою. Врахуйте, що різні сорти хризантем зберігаються протягом різного часу. Як правило, зрізані хризантеми зберігаються близько трьох тижнів або більше. При правильному догляді квіти можуть зберігатися більше місяця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OOzR3BFkeI0
Зверніть увагу
Сорти хризантеми з дрібними квітками зберігаються довше, ніж з великими.