Як видалити пень. Як видалити пні на садовій ділянці.

Рано чи пізно вам знадобиться спиляти дерево на садовій ділянці, в результаті чого залишиться пень . Якщо вам пощастить, і ви зможете вписати його в дизайн саду, наприклад, зробивши з нього столик, то проблем у вас не буде. В іншому випадку вам доведеться попрацювати, щоб видалити пень . Є маса способів це зробити, вони відрізняються трудо- і фінвитрати, а також часом виконання.
Вам знадобиться
  • Механічний спосіб:
  • - лопата;
  • - ножівка.
  • Хімічний спосіб:
  • - солярка,
  • - велика кухонна сіль.
Інструкція
1
Самий простий, швидкий, але і найдорожчий спосіб видалити пень - купити спеціальну техніку. У магазинах можна придбати машини для рубки пнів і подрібнювачі пнів. Ці пристрої досить дорогі, і їх є сенс купувати тільки якщо ви доглядаєте за дійсно великим садом. Часто у власності садових товариств існує подібна техніка, і кожен член суспільства може скористатися їй за помірну плату.
2
Існують хімічні способи видалення пнів. Їхній головний недолік в тому, що вони дозволяють вирішити проблему тільки через великий проміжок часу, зате пень буде не просто вилучений, але і перетвориться на труху і перегній, які послужать хорошим удобреніем.Возьміте солярку і облийте їй пень , а також намочіть у ній ганчірку і покладіть її на зріз пня. Після цього ретельно укрийте пень целофаном і окучьте його землею. На протязі декількох років пеньок повністю перегниє.
3
Також пень можна обсипати сіллю, яка відносно швидко зруйнує деревину. Вже через рік на місці колишнього дерева залишиться тільки труха. Цей спосіб поганий тим, що сіль псує грунт, тому його можна використовувати, тільки якщо ви очищаєте майданчик не під посадку рослин, а під будівництво.
4
Якщо у вас вистачає фізичної сили, ви можете викорчувати пень . Це швидкий і безкоштовний спосіб. Спилюючи дерево, залиште пень вище, щоб його було зручніше розгойдувати при корчуванні. Візьміть лопату і на висоту багнета обкопали пень з усіх боків. Використовуйте сильний напір води з поливного шланга для того. щоб розмити грунт на обкопали ділянці. Після того як коріння обнажатся ножівкою, надпілов їх в двох місцях і видаліть 10-15 сантиметровий ділянку кожного кореня. Тепер спробуйте, приклавши всю силу, розгойдати пень . Якщо це не вдалося, размойте водою більш глибоке коріння і також видаліть їх ділянки за допомогою ножівки. Спробуйте ще раз розгойдати пень . Зазвичай навіть найпотужніші пні піддаються після кількох подібних процедур.
Якщо ви недавно позбулися непотрібного вам дерева, на його місці, швидше за все, залишився пень, який також необхідно видалити. Існує кілька способів зробити це, наприклад, викорчувати або спалити.

розкопали землю навколо пня

Перш ніж намагатися видалити пень, необхідно викопати землю навколо нього, оголюючи, таким чином, коріння. Копайте якомога глибше, рухаючись по колу. Намагайтеся дістатися до більшої частини товстих коренів, вони повинні бути видно повністю. Також необхідно зробити невеликий підкоп під ними, щоб вони опинилися на відкритому повітрі. Існують дерева з дуже товстими корінням, розкопати які вкрай складно. Викорчувати пень вручну в такому випадку буде важко, простіше буде скористатися важкою технікою.

Видаліть коріння

Оголивши коріння, приступайте до їх видалення. Розпиляєте або розрубати їх, скориставшись сокирою або бензопилою. Зробити це необхідно в двох місцях, ближче до землі і у пня. Якщо коріння мають велику кількість відгалужень, розріжте їх на частини так, щоб їх було легше витягти. В першу чергу ріжте великі корені, а потім всі інші. Після цього в землі напевно залишаться дрібні відростки, від них також необхідно позбутися, скористайтеся для цього мотикою. Процес розкопок і видалення коренів може зайняти у вас значну кількість часу. Попросіть кого-небудь допомогти вам і не поспішайте. Обов'язково надягайте рукавички та окуляри для захисту очей.

Видаліть пень

Закінчивши з видаленням коренів навколо пня, вам, можливо, знадобиться зробити підкоп під нього за допомогою лопати. Це необхідно, щоб розрізати коріння, що знаходяться під пнем. Після цього пень можна буде видалити.

Завершення роботи

Утворену після видалення пня яму необхідно закопати правильним чином. Для цього необхідно використовувати тирсу або суглинку (глинистий грунт з невеликою кількістю піску). І той, і інший матеріал поступово будуть осідати, додавайте його в яму раз на кілька місяців до тих пір, поки місце, де був пень, повністю не вирівняється.

Спалювання пня

Якщо у вас немає ніякого бажання викорчовувати пень , займаючись при цьому тривалими і важкими розкопками і видаленням коренів, ви можете просто його спалити. Однак у такому випадку земля навколо пня буде насичена його корінням, використовувати її для посадок буде проблематично. Щоб спалити пень, викладіть навколо нього сухі гілки так, як ви це робите при розпалюванні багаття. Підпаліть гілки і підтримуйте вогонь так, щоб вогнище залишався максимально великим і гарячим. Процес може зайняти кілька годин, після чого золу від пня можна буде з легкістю видалити. Утворилася після багаття яму заповніть суглинки або тирсою.