Як визначити парне і непарне число. Які числа вважаються парними.

Математика - досить складна, але дуже цікава наука, "зав'язана" на цифрах. Їх комбінацій може бути величезна кількість, але всі ці числа можна розділити всього на дві категорії: парні і непарні.
Вам знадобиться
  • Коробок сірників.
Інструкція
1
Визначити, які числа є парними, а які непарними, досить просто. Для цього вам буде потрібно розділити окремо взяте число навпіл. Парних буде те, яке поділиться на два без залишку. Якщо після ділення залишається неподільна цифра, число називатиметься непарним. Цифра нуль, яка не несе в собі число вого значення, за замовчуванням вважається парним число м.
2
Згідно з визначенням в теорії чисел, парність - це характеристика цілого числа. Вона каже про його здатність бути кратним двом, при цьому залишаючись неподільним на соті частки. Якщо ви пояснюєте ці елементарні поняття дитині, постачайте свою розповідь наочним прикладом. Візьміть певну кількість сірників (вам буде потрібно не більше десяти). Зберіть їх в одну купку або порожній коробок, після чого почніть грати з дитиною в пізнавальну гру.
3
Нехай кожен з вас двох буде почергово витягати з коробка по одній сірнику. Якщо в результаті у кожного гравця вийде рівна кількість сірників, значить, їх число в коробці було парним (воно поділилося на два). Якщо ж у когось із вас виявилося на одну сірник менше, ніж у іншого, виходить, що первинна кількість сірників було непарним (раз залишився неподільний залишок).
4
Якщо ви розглядаєте парні і непарні числа в десятковій формі, то визначальною вважатиметься остання цифра числа. Якщо вона ділиться на два без залишку, то число є парним, якщо не ділиться, то, відповідно, буде непарним.
5
Якщо вам потрібно дізнатися, яке число (чет чи непарне) вийде в результаті різних математичних операцій, що не перевантажуйте себе зайвими розрахунками (ухвалою кінцевої суми чисел і її діленням навпіл). Пам'ятайте, що при додаванні, відніманні і множенні парних чисел, згідно з правилами арифметики, завжди утворюються лише парні числа. При розподілі непарного числа на парне вийшло число не може бути цілим. При множенні непарного числа на парне і навпаки в підсумку завжди буде "чет".