Як розчинити лід.

Коли на вулиці мінусова температура, вода замерзає не тільки в калюжах. Часом це відбувається в автомобільних паливних системах (якщо в солярці виявилася вода), бачках та шлангах омивачів фар і стекол (при несвоєчасній зміні літньої рідини на зимову). Або, що ще гірше, в водопровідних або каналізаційних трубах - якщо вчасно не розчинити лід , труби може просто розірвати. Розглянемо способи боротьби з цією напастю.
Вам знадобиться
  • - теплий бокс або гараж,
  • - промисловий зварювальний апарат,
  • - факел,
  • - будівельний фен,
  • - газовий пальник,
  • - гаряча вода,
  • - сіль,
  • - ємність для води,
  • - гумовий або пластиковий армований шланг,
  • - спеціальний гнучкий електричний нагрівач для труб.
Інструкція
1
Водопровідні та каналізаційні трубиРастворіте велика кількість солі у воді і залийте цей розчин в ревізійне отвір каналізаційної труби. Цей спосіб ефективний при температурі повітря до -5 градусів. При більш низькій температурі солона вода не допоможе.
2
Увімкніть електричний фен на максимальну температуру. Направте його на трубу і повільно переміщайте фен уздовж неї. Температуру відігрівати труби з лід ует контролювати на дотик.
3
Запаліть газовий пальник і виконуйте ті ж дії, що в попередньому пункті. Трубу годі й мацати - все і так буде зрозуміло.
4
Підключіть кінці проводів зварювального апарата до замерзлому ділянці труби. Для цього потрібно з проводів зняти ізоляцію і обмотати оголені дроти навколо труби. Увімкніть зварювальний апарат, поступово підвищуючи зварювальний струм. Цей спосіб ефективний на невеликих ділянках замерзлих металевих труб.
5
Обмотайте замерзлий ділянку труби спеціальним стрічковим нагрівачем або проводами для обігріву труб. Накрийте замерзлу трубу теплоізоляцією (мінеральна вата). Підключіть нагрівач до електричної мережі.
6
Подайте по шлангу гарячу воду в замерзлу каналізаційну трубу через ревізійне отвір. Цей спосіб ефективний, якщо льоду в трубі небагато. В іншому випадку, що виливається назад через ревізійне отвір гаряча вода влаштує потоп, який незабаром перетвориться на ковзанку.
7
Паливна система дизельних двігателейСделайте з дрантя факел, обмокніте його в соляр. Дістаньтеся до відкритих паливних трубок під днищем автомобіля і розігрійте їх палаючим факелом. Цей спосіб часто використовують в сильні морози водії вантажівок і автотракторної техніки. Однак переважніше використання електричного будівельного фена, якщо є можливість його підключення. Ще краще - заштовхати машину в теплий бокс.
8
Омивач стекол і фар автомобіляЗагоніте автомашину в опалювальне приміщення. Через якийсь час (зазвичай достатньо кількох годин), температура рідини підвищиться, лід розтане і можна буде замінити літню рідина в бачку омивача на зимову. Тільки попередньо потрібно вилити всю річну рідину з бачка, використовуючи штатну систему автомобіля (важіль на кермі).
Зверніть увагу
Використання відкритого вогню при відігріванні паливної системи дизельних двигунів чревато нещасним випадком або пожежею. Обов'язково потрібно мати під рукою чинний огнетушитель.Использование газового пальника для відігрівання пластмасових труб неприпустимо - під дією такої високої температури пластмаса зруйнується.
Корисна порада
Для прискорення процесу розтоплення льоду в бачку і шлангах омивача скла автомобіля, можна завести двигун, попередньо прикривши картонкою радіатор (або просто укочена передок автомобіля) .При отогревании замерзлого ділянки труби, бажано навколо нього влаштувати "парник" - це зробить процес відігрівання більш ефективним. Якщо є можливість використання електричного калорифера або теплового газового або жидкотопливного генератора - це найшвидший і ефективний спосіб при отогревании великої кількості замерзлих труб.