Як сфотографувати салют.

Дуже красиві і ефектні фотографії салютів і феєрверків. Початківці фотографи вважають, що знімати ці явища непросто, потрібні особливі навички. Але в дійсності кожен може почати фотографувати салюти і досить швидко навчитися цьому. На цифровому фотоапараті всі свої помилки можна відразу ж побачити і вчасно скоригувати параметри зйомки відповідно до них, так що вам цілком вдасться за пару свят оволодіти навичками фотографування салютів .
Вам знадобиться
  • - штатив,
  • - спусковий тросик або пульт,
  • - ширококутний об'єктив.
Інструкція
1
Обов'язково використовуйте штатив. Він необхідний не тільки для салютів , але і для будь-яких зйомок в темноті, інакше чіткої картинки ви не отримаєте. Витримки використовуються довгі, будь струс здатне зіпсувати кадр. Щоб забезпечити повну нерухомість камері, крім штатива, придбайте ще спусковий тросик або пульт дистанційного керування. Тоді фотоапарат буде зовсім нерухомий.
2
Заплануйте зйомку. Все об'єктиви, технічні прийоми, місце, де буде стояти штатив, - все це потрібно продумати заздалегідь, так як під час феєрверку вам потрібно буде фотографувати, а не розмірковувати.
3
Найкраще вибирайте для зйомки салюту ширококутний об'єктив. Ви заздалегідь не знаєте, в якій частині простору буде основна частина феєрверку, а такий об'єктив дозволить охопити великий простір, який потім можна кадрувати. Телефотооб'єктиви потребують попереднього достатньо точному наведенні на який Вас ділянку простору, а під час феєрверку це зробити досить складно. Ви можете просто втратити багато часу в пошуках потрібної точки зйомки.
4
Зазвичай для салюту використовуються довгі і ручні витримки. Так ви зможете задавати опрацювання салюту, керуючись власним враженням від того, що відбувається. Діафрагма зазвичай закривається до 8-16, щоб салют вийшов різким. Виставляйте невелику чутливість, ISO 100 - найоптимальніше значення. Більш висока чутливість, швидше за все, погіршить якість знімка.
5
Не використовуйте спалах, якщо тільки не хочете пропрацювати передній план. Для самого салюту в її застосуванні немає ніякого сенсу, так як на таку відстань не зможе спрацювати жодне подібний пристрій.
6
Фокусуватися слід вручну. Автофокус в умовах поганого освітлення може діяти не дуже коректно, так що ви просто пропустіть безліч хороших кадрів або виявите, що на них салют вийшов не в фокусі.
7
На місце зйомки приходите заздалегідь. Вам потрібно зайняти хорошу позицію, розташувати всі необхідні для зйомки предмети. Приблизно продумайте плани знімків.