Як ввести нового співробітника.

Останнім часом менеджери з персоналу велику увагу стали приділяти адаптації на підприємстві нових співробітників. Цей процес для деяких людей проходить досить болісно, тому введення нового співробітника, його звикання до колективу має контролюватися кадровою службою. Така допомога дозволить людині набагато раніше влитися в колектив і прийняти діючі умови праці, швидше розкрити свій творчий потенціал.
Інструкція
1
Якщо ви - менеджер по персоналу або керівник підрозділу, то введення нового співробітника почніть з співбесіди. Це дозволить вам оцінити особистісні та професійні якості новачка і одночасно дати йому основні відомості про підприємство, перспективи його роботи. На цьому співбесіді ознайомте співробітника з історією компанії, її організаційною структурою, місці, на якому він буде працювати в даній структурі.
2
Придбання нових професійних навичок пройде успішніше і швидше, якщо співробітник з перших днів трудової діяльності зрозуміє свою роль в технологічних процесах, що протікають в даному підрозділі. Якщо він швидше осмислить функції, покладені на відділ, в який він прийшов працювати, якщо він з перших днів навчиться відстежувати взаємодію з суміжними відділами. Ознайомте його із службовою ієрархією, корпоративними традиціями і дайте відповідь на виниклі у нього питання.
3
Розкажіть йому про встановлені норми взаємин і ознайомте його з колективом, в якому йому належить працювати. Постарайтеся провести цю зустріч так, щоб йому вдалося подолати відчуття відчуженості. Представляючи його колегам, дайте анкетну інформацію. Перерахуйте організації, в яких він трудився і ті посади, які він у них займав. Розкажіть про ті функції, які новий співробітник буде виконувати, і уявіть йому тих, з ким доведеться безпосередньо співпрацювати.
4
Познайомте його з тими, хто займає ключові посади в підрозділі, і призначте людини - наставника, до якого йому можна буде в перший час звертатися з питаннями по роботі і того, хто зможе забезпечити його всім необхідним - канцелярським приладдям, інструментом або іншими матеріалами. Покажіть новому працівникові його робоче місце.
5
Проведіть його по підрозділах-суміжників і познайомте з їх начальниками. Нехай вони коротко розкажуть йому про порядок взаємодії і покажуть тих, з ким йому треба буде безпосередньо контактувати.