Як складати дроби. звичайна дріб Як навчитися складати.

Дробом називають число, що складається з однієї або декількох частин одиниці. Існує 2 формату записи дробів: звичайний (відношення двох цілих чисел, їх ще називають чисельником і знаменником, наприклад 2/3) і десятковий, наприклад 1,4567. Так як складання десяткових дробів відбувається так само як і звичайних, то розглянемо додавання звичайних.
Вам знадобиться
  • Елементарні знання з математики.
Інструкція
1
Нехай у вас присутні дві дробу: 1/7 і 2/3. Знайдемо спільний знаменник цих дробів. Він дорівнює добутку їх знаменників, тобто 7 * 3 = 21.
2
Наведемо дроби до спільного знаменника. Для цього помножимо чисельник першого дробу на знаменник другого, а чисельник другого дробу на знаменник першої, при цьому знаменники обох дробів стануть рівними 21. Отримаємо наступне: 3/21 і 14/21.
3
Складемо ці дроби, в результаті чого отримаємо одну дріб із загальним знаменником. Для цього складемо числители наведених дробів. При цьому знаменник залишиться таким же. Тобто отримаємо: 3/21 + 14/21 = 17/21. 17/21 і буде результатом складання 1/7 і 2/3.
Зверніть увагу
При отриманні неправильного дробу, коли чисельник більше знаменника, не забувайте виділяти цілу частину, а також скорочувати дріб.
Корисна порада
Для складання цілого числа і дроби необхідно ціле число привести до знаменника дробу, а потім скласти як і звичайні дроби.