Як порахувати Гкал.

гігакалорії на годину ( Гкал /год) є похідною величиною від калорії, яка є одиницею вимірювання кількості використаної або виробленої теплової енергії. Дані вимірювання проводяться за допомогою спеціальних приладів - теплолічильників.
Інструкція
1
Теплові лічильники встановлюються на ТЕЦ, районних теплових станціях і котельнях, а також у споживачів - в житлових, громадських, виробничих будівлях і спорудах. Установка теплолічильників в квартирах, на думку фахівців, недоцільна, оскільки при наявності декількох стояків, доведеться встановлювати лічильник на кожному з них, що обійдеться мешканцям дуже дорого. Залежно від типу приєднаних до них витратомірів теплові лічильники бувають механічними, вихровими, електромагнітними і ультразвуковими. Для обліку витрат теплоносія ставиться один або два витратоміра - на вході і виході системи теплопостачання. Вважати витрачені калорії на листочку зовсім необов'язково. Всі розрахунки лічильник виробляє автоматично. Результат буде відповідати різниці в показаннях теплоносія при вступі в систему опалення та на виході з неї. Цю роботу здійснюють спеціальні температурні датчики, встановлені на вході і виході.
2
Підрахунок виконує Теплообчислювач, який являє собою мікропроцесор, постійно фіксує витрата тепла. Норми споживання тепла в будівлях розраховується на підставі СНіПів і ГОСТів, які затверджуються місцевими органами влади. При цьому теплосчетчик - всього лише прилад, який здійснює реєстрацію, обчислення і архівацію показників опалювальної системи.
3
Практика свідчить про ефективність використання теплових лічильників, завдяки яким вдавалося значно скоротити тепловтрати і, відповідно - витрати. Щоб встановити теплолічильник споживач повинен отримати технічні умови від організації, що поставляє теплову енергію. Потім проводиться розрахунок необхідного обладнання, після чого укладається договір на складання проекту і проведення монтажних робіт.
4
Якщо ж з якихось причин вам необхідно розрахувати Гкал вручну, то варто скористатися рівнянням. Гкал = М1 * (t1-t2) + (М1- М2) * (t2-tхв), де М1 - кількість вхідних тонн водиt1- температура подачі на котельной.Температура обратки на котельні t2.tхв - температура холодної води на котельні. Основне рівняння спростите (Т = h): Гкал = М1 * Т1-М2 * Т2 - (М1-М2) * ТХВ
Зверніть увагу
Рівняння наведені в п.2.2 МІ 2412-97 РЕКОМЕНДАЦІЙ Державної системи забезпечення єдності вимірювань Водяні системи теплопостачання, Рівняння вимірювань теплової енергії і кількості теплоносія