Як перетворити формат djvu.

Формат djvu призначений для документів, в яких крім тексту ще є малюнки, графіка, таблиці, діаграми та ін. Останній час в інтернеті в такому форматі поширюються безліч книг, журналів. І цьому є своє пояснення: djvu являють собою цифрову версію книги, журналу з усіма картинками і малюнками. Також програми, хто з таким форматом, дозволяють швидко вибирати потрібну сторінку і перемикатися між ними. Але іноді буває необхідність конвертувати цей формат в інші.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма WinDjView;
  • - програма Pdf Creator.
Інструкція
1
Така необхідність може виникнути, якщо вам потрібно не тільки читати вміст djvu, але і редагувати цей файл. Нижче буде розглянуто випадок, якщо вам потрібно конвертувати цей формат в pdf.
2
Для роботи вам буде потрібно програма WinDjView і віртуальний принтер. В якості віртуального принтера скористайтеся програмою Pdf Creator. Скачайте ці дві програми і встановіть на жорсткий диск комп'ютера.
3
Запустіть WinDjView. В меню програми виберіть «Файл», потім - «Відкрити», і за допомогою «Огляду» виберіть файл djvu, який потрібно конвертувати. Тепер на панелі інструментів програми натисніть по значку принтера. Відкриється вікно, де зверху в правому куті є рядок «Принтер», біля якої є стрілочка. Натисніть по ній і в якості принтера виберіть Pdf Creator.
4
Після вибору принтера в нижньому лівому куті вікна натисніть «Друк». Після цього виникне смуга процесу перетворення файлу. По його завершенні з'явиться вікно, в якому ви можете ввести додаткові дані про документ. Потім у правому нижньому куті вікна натисніть «Зберегти». Тепер файл буде збережений в форматі pdf. Відкрити його можна за допомогою будь-якої програми для роботи з таким форматом файлів.
5
Якщо вам потрібно перетворити цей формат в текст, то безпосередньо це зробити неможливо. Але в деяких документах, які мають текстовий шар, взяти текст з документа просто. Відкрийте потрібний djvu-документ. Як це зробити, описано вище. Потім в меню програми виберіть «Файл». Після в списку з'явилися команд виберіть «Експорт тексту». Якщо ця функція недоступна, значить, поточний документ не має текстового шару. В цьому випадку для вилучення тексту перетворіть документ в pdf-формат, а потім вже виймайте. Можливості для вилучення тексту з pdf-формату надають більшість pdf-редакторів.