Як ділити стовпчиком. Як діліті в стовпчік.

Ділення в стовпчик завжди знадобиться - цим способом можна як знайти залишок цілочисельного ділення, так і довести процес поділу до потрібного знака після коми.
Інструкція
1
Почнемо з записи діленого і дільника. Спочатку записуємо ділене, праворуч від нього пишеться дільник, який відокремлюється куточком.
2
Тепер треба визначити неповне ділене, так називається число, утворене декількома послідовними цифрами діленого. Для цього розглядаємо ділене, починаючи зі старших розрядів, спочатку першу цифру, потім число, утворене першої та другої цифрою, і так далі, до тих пір, поки неповне ділене чи не стане більше дільника. Прикидаємо, скільки разів дільник міститься в неповному подільному, і пишемо це число під дільником. Множимо на нього дільник і віднімаємо вийшло з неповного діленого. Якщо ви правильно підібрали число, то залишок буде менше дільника. Якщо ж ви помилилися і отримали залишок, більший дільника, то збільште це число на одиницю, двійку і так далі, як при звичайному розподілі.
3
Знесіть до залишку попереднього ділення наступну цифру вихідного діленого і продовжуйте ділення. У нашому прикладі на цьому кроці можна закінчити цілочисельне ділення і записати відповідь у вигляді "56 цілих і 23/25". Якщо ж необхідно продовжувати поділ, то треба не забути поставити кому в Отримувати приватному.
4
Зносимо до залишку цифри, розташовані після коми. У прикладі ціле число, тому зносимо нулі. Продовжуємо розподіл тем же способом, поки не отримаємо нуль в залишку. Тепер можна записати відповідь "56,92".
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VO6HPdyJwco
Зверніть увагу
В деяких європейських країнах застосовується інше позначення. Обчислення абсолютно таке ж, але записується інакше.