Як загасити соду.

Соду зазвичай гасять для того, щоб використовувати її як розпушувача для борошна. Розпушувач робить тісто пишним, повітряним і м'яким. Соду в випічку можна додавати і в незмінному вигляді, проте ефект буде зовсім не той, і страви вийдуть зовсім не такими смачними, якими могли б бути.
Інструкція
1
Гасіння оцтової кіслотойНаберіте трохи соди на кінчик столової ложки. Капніть пару крапель оцтової кислоти і кілька мл води. Сода почне пінитися - це при реакції солі слабкої кислоти з сильною кислотою виділяються ацетат натрію, вода і вуглекислий газ. Як тільки бульбашки перестануть виділятися, додайте суміш в тісто і відразу випікайте або смажте його. Розмішуйте соду в тесті дуже ретельно. Незважаючи на те, що реакція закінчується ще в ложці, коли компоненти нагріваються, вона поновлюється. Це і робить випічку такою пишною і м'якою.
2
Гасіння лимонної кіслотойВ майонезной банці змішайте 5 ч.л соди і 3 ч.л лимонної кислоти. Щільно закрийте банку і гарненько потрясіть, змішуючи компоненти. У вас вийде прекрасний розпушувач для тіста, який можна зберігати декілька тижнів. Додавайте його в тісто, реакція почнеться вже там. Не забувайте все ретельно перемешівать.Вместо лимонної кислоти ви можете використовувати свіжовичавлений сік лимона. Досить буде 2-3 ч.л.
3
Цей крок повторює перший або другий за тим винятком, що кислота (оцтова або лимонна) додається в рідину, а сода - в останню порцію борошна. Реакція також починається вже після з'єднання компонентів.
4
Гасіння за допомогою вареньяЕслі ви збираєтеся спекти солодкий пиріг, то спробуйте погасити соду варенням. Для цього в невелику миску покладіть 2-3 чайних ложки варення, наприклад, полуничного. Потім додайте 1 ч.л соди і ретельно все перемішайте. Дайте цій суміші постояти протягом декількох хвилин, а потім додавайте до тесту.
Зверніть увагу
Багато кухарі не рекомендують гасити соду до додавання її в тісто. Вони мотивують це тим, що реакція проходить відразу, а значить, під час випікання сода не виділятиме вуглекислий газ. Але насправді соди зазвичай береться більше, ніж необхідно для проходження цієї реакції, а значить, реакція буде продовжуватися і під час процесу випікання.
Крім дріжджів, основним компонентом розпушувача для тесту служить харчова сода, так як при температурному впливі понад 60 градусів сода починає розпадатися на вуглекислий газ і воду. В результаті цієї хімічної реакції тісто насичується бульбашками вуглекислого газу і піднімається. Але оскільки ефект може бути недостатнім, для більш сильної реакції соду з'єднують з сильними кислотами. В даному випадку використовується лимонна кислота.
Інструкція
1
Для отримання розпушувача для тесту на 1 чайну ложку соди необхідно взяти 1 чайну ложку лимонної кислоти. Такий розпушувач ми можете зберігати у вигляді порошку досить тривалий час.
2
Порошок лимонної кислоти ви можете замінити на лимонний сік.
3
Лимонну кислоту можна замінити винною або оцтової. Пропорції з розрахунку на 1 чайну ложку соди - 1 столова ложка 9% -ної кислоти.
4
Слід враховувати, що соду і рідку кислоту необхідно додавати в тісто перед випічкою, щоб не втрачати властивостей цих речовин та їх реакції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mrKpmKKrvjI