Як зшити ковдру в стилі печворк.

Клаптева шиття або « печворк » останнім часом набуло особливої популярності. В стилі печворк оформляються подушки і ковдри, килимки і кухонне приладдя, а, також, багато іншого. Так як же зшити клаптева ковдру ?
Вам знадобиться
  • - різні клаптики тканини,
  • - штучний наповнювач синтепон,
  • - ножиці,
  • - булавки,
  • - лінійка,
  • - олівець,
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Для початку підберіть тканинні шматочки, які знадобляться для вироби. Всі вибрані для печворк тканини перед роботою обов'язково виперіть - вони дадуть усадку, потім пропрасуйте їх по частковій нитки.
2
Тепер намалюйте печворк - схему. Візьміть міліметровий папір і на ній накресліть прямокутник такого розміру, яким буде ваше ковдру . Потім в отриманому прямокутнику Вичертите візерунок, який ви хочете створити за допомогою клаптиків тканини. Наприклад, це може бути зображення бичка на дитячому ковдрі.
3
На місці візерунка намалюйте бичка, він складатиметься з трикутників і прямокутників. Потім прокладете лінії, за якими можна буде зшити з клаптиків отриману схему. Пронумеруйте всі деталі і переведіть схему на кальку, потім акуратно виріжте всі деталі.
4
Зберіть деталі для кожного типу тканини. Розкладіть готові деталі на тканину по частковій лінії. Часткова нитка на викрійці повинна обов'язково збігатися з дольовою стороною тканини. Якщо не дотримуватися цього правила, печворк вийде перекошеним. Обведіть деталі по контурах на тканини з урахуванням припуску на шви. Припуски скрізь 0,5 - 1см. Несиметричні деталі викроюйте по вивороту тканини в дзеркальному відображенні.
5
Приступайте до складання. Розкладіть отримані шматочки тканини на схему, потім починайте їх зшивати: послідовно, деталь за деталлю, орієнтуючись на нумерацію схеми. Зшиті деталі акуратно проглажівайте.Когда буде готова основна центральна частина, можете приступити до виконання широкої облямівки за розміром ковдри.
6
Наприклад, можна оформити облямівку різнокольоровими смугами шириною 10-15 см. Спочатку зшийте всі горизонтальні смуги і пристрочите до центральної частини, потім, за таким же принципом, зшийте вертикальні смуги і також пришийте до центральної частини з візерунком. Печворк для майбутнього ковдри готовий.
7
Тепер вам залишається наповнити ковдру штучним наповнювачем і, рівномірно розподіляючи синтепон, простьобаний його, обираючи візерунок по вашому розсуду.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PKrLmGv4CLk
Корисна порада
загладжує шви необхідно на сторону більш темної тканини. Починати гладити потрібно з внутрішньої сторони.