Як підготуватися до узі органів малого таза. вагінальне узі кишечник.

Ультразвукова діагностика органів малого таза призначається жінкам для обстеження захворювань матки, сечового міхура, придатків, а також для визначення вагітності на самих ранніх термінах. Чоловікам призначається УЗД для обстеження простати або сечового міхура. Діагностика може виконуватися як за допомогою датчика, спрямованого на черевну стінку, так і за допомогою вагінального датчика, що дає більш достовірні результати особливо у повних людей.
Вам знадобиться
  • - дієта;
  • - клізма;
  • - 1-1,5 літра чистої води.
Інструкція
1
Якщо вам призначили УЗД, яке буде виконуватися через черевну стінку, то попередньо проведіть підготовку, щоб результати дослідження були максимально ефективними і достовірними. Дотримуйтеся дієти за 7 днів до обстеження. Так як УЗД малих органів буде проводитися через черевну стінку, шлунок і кишечник повинні бути вільними від їжі.
2
За тиждень до обстеження вживайте молочні та кисломолочні продукти. Виключіть з раціону хліб і хлібобулочні вироби, всі продукти, які викликають газоутворення, м'ясо, важко переварювані продукти. За один день до обстеження вживайте тільки молоко або кефір, зробіть ранкову і вечірню очисну клізму за допомогою теплої води і гуртки «Есмарха».
3
Якщо вам призначили УЗД за допомогою вагінального датчика, а його проводять найчастіше для виявлення захворювань органів малого таза , то, крім дієти, проведіть кілька очищувальних клізм і обов'язково зробіть клізму вранці, напередодні УЗД. Візьміть з собою 1 літр чистої негазованої води. Випийте воду за 1 годину до обстеження. УЗД проводиться спочатку на повний сечовий міхур, а потім на звільнений.
4
Чоловікам проводять УЗД трансвагінальним датчиком трансректального способом. Тому особливо важливо, щоб шлунково-кишковий тракт був порожнім, а кишечник очищений за допомогою клізми.
5
При огляді плода на ранніх термінах вагітності вам визначать не тільки точні терміни самої вагітності, але і досліджують всі внутрішні органи плоду, що дозволить на самих ранніх термінах визначити, чи варто зберігати вагітність або краще її перервати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=27kvYqUpJiY
Зверніть увагу
УЗД діагностика - це безпечний і недорогий вид обстеження, що дозволяє визначити захворювання задовго до появи перших симптомів. Тому якщо вам призначили УЗД, то ви неодмінно повинні провести підготовчі процедури, щоб отримати максимально точні результати і при необхідності почати лікування, успіх якого залежить від своєчасної діагностики захворювання.
УЗД органів малого таза є важливою діагностичною процедурою, що дозволяє виявити гінекологічні захворювання і проконтролювати перебіг вагітності. При підозрі на урологічні захворювання лікар може призначити дослідження і чоловікові. Для проведення УЗД органів малого таза потрібна спеціальна підготовка.
Інструкція
1
Ультразвукове дослідження органів малого таза дозволяє виявити вроджені аномалії розвитку, кістозні та пухлинні захворювання, діагностувати вагітність, простежити за функціонуванням репродуктивної системи, а при наявності діагнозу « безпліддя »спробувати встановити його причину.
2
Якщо лікар призначив вам УЗД органів малого таза в плановому порядку, проходьте його на 5-7 день менструального циклу. У цей період матковий ендометрій ще досить тонкий, а тому патологію порожнини матки та ендометрія розглядати простіше простіше (підслизова міома, поліп і т.д.). До того ж, у другій фазі циклу в жіночому організмі відбуваються різні зміни, нерідко виникають кісти яєчників, і визначити, функціонально освіту або воно свідчить про патологію, не завжди можна з першого погляду.
3
Якщо планується проведення УЗД через передню черевну стінку (абдоминально), підготуйтеся до нього заздалегідь. Щоб внутрішні статеві органи добре візуалізувались, необхідно проводити дослідження з наповненим сечовим міхуром. За дві години до процедури випийте не менше літра рідини (молоко, вода, чай, сік, морс - без різниці). При слабкому наповненні сечового міхура через годину випийте додатково ще півлітра води. Якщо ж, навпаки, ви відчуваєте переповнення органу, злегка спорожните його, щоб позбутися від напруги.
4
Якщо дослідження призначене на ранок, можна обійтися без прийому рідини у великих кількостях. Не випорожняйте сечовий міхур після пробудження, якщо, звичайно, є сили дотерпіти до процедури.
5
Якщо УЗД буде проводитися вагінальним датчиком, сечовий міхур, навпаки, повинен бути порожній. Спорожните його перед дослідженням.
6
Трансректальне (через пряму кишку) УЗД органів малого таза проводиться чоловікам для виявлення урологічних захворювань. Зробіть очисну клізму за дві години до дослідження.