Як приручити Кактус.

Кактуси - досить невибагливі рослини. Але для того щоб подружитися з цими жителями пустель, важливо забезпечити їм найбільш прийнятні умови: достатнє освітлення і тепло, своєчасне харчування і відповідну вологість повітря. При гарному догляді кактус обдарує свого господаря яскравими квітками і буде радувати око соковитими, м'ясистими стеблами.
Інструкція
1
Виберіть відповідне кактусам місце у вашому домі. Поставте горщик на саму сонячну сторону, якомога ближче до скла. У теплий сезон можна розташувати кактусові плошки на балконі або в саду, в теплиці за вікном або в парнику на дачі. У період сну розмістіть сукуленти в тіні, так як взимку вони не потребують яскравого освітлення.
2
Посадіть рослини в спеціальні ємності. Молоді вкорінені кактуси добре ростуть в пластикових горщиках, де земля довше залишається вологою. Сукуленти постарше висаджуйте в глиняний посуд. При виборі розміру ємності враховуйте особливості кореневої системи: стержневідние коріння потрібні більш глибокі горщики, а для горизонтальної орієнтації добре підійдуть низькі плоскі шухлядки. Квадратні горщики займають менше місця при компонуванні на підвіконні, однак миски округлої форми забезпечують більш комфортні умови вологості і обміну повітря. Обов'язково перевірте наявність отвори для стоку зайвої вологи! Для кращого дренажу покладіть на дно керамзит або осколки глиняного посуду.
3
Використовуйте для кактусів найбільш підходящу їм грунт. Земля повинна бути пухкої і легко пропускати повітря і воду. Так як сукуленти потребують різному співвідношенні мінеральних і органічних компонентів, стежте за хімічним складом грунту і дотримуйтесь її низьку кислотність. Приготуйте для рослин суміш з рівних часток промитого річкового піску, листової землі і деревного вугілля. Зміцніть підставу кактуса за допомогою керамзиту, а довгі стебла підв'яжіть до опори.
4
Пересаджуйте молоді кактуси раз на рік, а підросли - один раз на кілька років. Після пересадки не поливати рослини протягом декількох днів, не виставляйте їх на яскраве сонце.
5
Для поливу використовуйте м'яку чисту воду. Якщо немає можливості зібрати дощову або талу воду, відстоюйте протягом декількох днів холодну водопровідну або просто прокип'ятіть і остудіть її. Чи не поливайте кактуси в період спокою - з осені до весни. Дотримуйтеся правила «краще не долити, ніж перелити».
Кактус - багаторічна рослина сімейства сукулентних. Всього їх налічують понад 2 тисяч видів. Це самі жаростійкі квіти. Вони витримують температуру до 60 градусів тепла. Батьківщиною кактусів вважається Південна, Центральна і Північна Америка.

Доведені факти про кактуси

На батьківщині кактуси часто використовують в якості будівельного матеріалу. Живі насадження служать замість огорожі та парканів. А з деревини старих рослин деяких видів колючого квітки роблять стіни, дахи, балки, крокви та інші несучі елементи. Також з кактусів майструють сувеніри та музичні інструменти.Кактуси в своїх стовбурах накопичують вологу. В умовах пустелі така здатність їм необхідна для виживання. Іноді в них може скупчуватися по кілька тонн води у вигляді густого сиропу. Рятують колючі рослини від спраги і подорожніх пустелі. Варто проколоти або надрізати стовбур кактуса і можна вдосталь напитися цілющої влагой.Мексіканскіе фермери давно підмітили, що корови, які вживають в їжу кактуси, дають більше молока. Правда, перш ніж годувати тварин цією рослиною, необхідно очистити їх від голок. Інакше корівки загинуть від колючого угощенія.Когда-то давно за допомогою кактусів виготовляли кошеніль - знаменитий пурпурний барвник. Для цього спеціально створювали плантації кактусів роду опунция, на яких розводили волохату тлю. А з неї у свою чергу добували пурпурову краску.В деяких країнах кактуси використовують для приготування їжі. Плоди багатьох видів рослин їдять в сирому вигляді, додають у компоти, вино, інші напої, різні десерти, омлети, м'ясні страви, з насіння кактуса печуть хлеб.В Мексиці аборигени стебло і коріння кактуса застосовують у медичних цілях. Опунция - хороший сечогінний засіб, також лікує хвороби печінки, допомагає при переломах, має антибактеріальну дію. Стебла кактуса допомагають від застуди. Його розрізають уздовж, кип'ятять і роблять компреси на груди. Сік кактуса рятує від похмільного синдрому, знімає головний біль.

Омани про кактуси

Вважається, що кактуси поглинають електромагнітне випромінювання, тому їх необхідно ставити поряд з комп'ютерами та іншою оргтехнікою. Насправді - це помилка. Цей факт ніким не доведений. Хоча помічено, що при підвищеному електромагнітному випромінюванні рослини почувають себе набагато краще. А кактуси з довгими голками мають здатність іонізувати повітря. Однак, крім електромагнітних променів, квітці потрібна достатня кількість світла і влагі.Говорят, кактус цвіте раз у житті і потім гине. Це неправда. Здорова рослина розпускається кожне лето.Некоторие квітникарі-аматори вважають, що кактуси - самі невибагливі рослини і їм не потрібен особливий догляд. Насправді кактусам потрібно приділяти не менше уваги, ніж тієї ж фіалку або герані. Також є думка, що кімнатні колючі рослини не можна пересаджувати і виносити на вулицю. Зовсім ні. При температурі повітря вище 10 градусів тепла професіонали радять виставляти квіти на балкон або пересаджувати на грядку. Це загартує кактуси, згодом вони будуть менше хворіти і радувати своїх власників красивими ароматними бутонами.