Як визначити виробника відеокарти.

Відеокарта - один з найважливіших компонентів комп'ютера, саме вона відповідає за побудову і виведення зображення на екран. Відкрите бувають вбудовані в материнську плату або процесор - ці слабо підходять для ігор, але, тим Проте, дозволяють повноцінно працювати з комп'ютером. Також бувають дискретні або окремі відеокарти. Вони виглядають, як плата, розміром з долоню руки, і встановлюються в спеціальний роз'єм на материнській платі.
Інструкція
1
Найпростішим і вірним способом визначити фірму- виробника відеокарти, а також її модель, є запуск діагностичної програми. Одна з таких програм - GPU-Z. Це спеціалізована утиліта для визначення детальних характеристик відеокарти. Інший поширений інструмент - це програма комплексної діагностики Everest або AIDA. Ці програми дають повну інформацію про всі компоненти комп'ютера.
2
Відкрийте сторінку пошукової системи, якої вам зручніше користуватися. Введіть запит такого виду: «Скачати gpu-z». Найкращий варіант - скачувати установник програми з офіційного сайту розробника. Утиліта абсолютно безкоштовна, на відміну від комплексної програми, такий як AIDA або Everest.
3
Запустіть подвійним клацанням скачаний файл з утилітою. Програма не вимагає установки. Якщо ви скачали версію, яка заархівувати, спочатку натисніть правою кнопкою миші на файлі з програмою і виберіть пункт меню «Витягнути в поточну папку».
4
Запустіть файл з ім'ям gpu-z, у вас відкриється вікно програми. В першу чергу, зверніть увагу на логотип у правому верхньому куті вікна. Якщо значок червоний і ви бачите літери ATI Radeon, значить у вас відеокарта на чіпі компанії AMD сімейства ATI Radeon. Якщо значок зелений і напис свідчить NVIDIA, це означає, що ваша відеокарта належить до сімейства GeForce і заснована на чіпі фірми Nvidia.
5
Наступне, що можна дізнатися, - це конкретну модель вашої відеоплати. У самій нижній частині вікна програми, зліва, ви побачите напис в рядку списку, що випадає. Це повне найменування відеокарти. Спочатку вказується фірма-виробник і чіп відеопроцесора. Потім йдуть літери, які позначають ті чи інші особливості продукту, цифровий код моделі і слово Series, наприклад ATI Radeon HD 6770 Series. Це означає відеокарту Radeon 6770.
6
Тепер погляньте трохи нижче логотипу у вікні програми. Знайдіть рядок Subvendor. Навпаки неї буде вказано конкретний виробник вашої відеокарти, наприклад ASUS, або Sapphire, або MSI. Не виключений варіант, коли в цьому полі не буде записано нічого - це нормальна ситуація, вона часто трапляється з недорогими відеокартами маловідомих виробників. Зазвичай gpu-z дозволяє точно встановити більшу частину виготовлювачів відеоплат.