Як зберегти емаль на зубах.

Зубна емаль майже повністю складається з фосфатів і кальцію, лише невелику частину займають вода і органічні речовини. Завдяки здорової емалі людина може відкушувати щось тверде, вживати гарячу їжу і напої і сліпуче усміхатися.
Інструкція
1
Щоб надовго зберегти зубну емаль здоровою, не зловживайте продуктами, що містять цукор. Бактерії, що активно розмножуються в солодкій середовищі, виділяють кислоту, що руйнує емаль .
2
Відмовтеся від куріння або хоча б мінімізуйте кількість викурених сигарет. Нікотин і смоли, що надходять при палінні в ротову порожнину, фарбують зубну емаль в жовтий, коричневий, а іноді навіть чорний колір, причому цей наліт повністю видалити можна тільки за допомогою стоматологічної чистки. І вже, звичайно, не вживайте наркотики.
3
Не зловживайте газованими напоями, кавою, міцним чаєм, червоним вином, шоколадом і чорницею. Ці продукти здатні додати емалі відтінок жовтизни. Крім цього, кислота, що міститься в газованій воді, здатна розчиняти зубну емаль .
4
Чистіть зуби не рідше 2-х разів на день не менше 2-3 хвилин. Для цього по можливості користуйтеся зубними пастами, що містять фтор і кальцій. Обробляйте порожнину рота спеціально призначеними обполіскувачами.
5
При чищенні зубів не надто натискайте на них, не користуйтеся жорсткими зубними щітками і не використовуйте зубні порошки. Абразивними зубними пастами, отбеливающими зуби, також не варто надмірно захоплюватися, застосовувати їх не рекомендується частіше 2-х разів на тиждень. Не можна чистити зуби содою, крейдою, сіллю або іншими, не призначеними для цього речовинами.
6
Обов'язково прополіскуйте зуби після їжі, вживання солодощів. Якщо це неможливо, протягом 15 хвилин жуйте жувальну гумку без цукру.
7
Намагайтеся їсти тверду їжу, сприяє збільшенню слиновиділення. Однак не гризіть занадто тверді льодяники чи інші продукти, і вже, звичайно, не відкривайте зубами пляшки.
8
Пийте через соломинку кислі соки. Після їх вживання не чистите зуби протягом 30 хвилин.
9
Не вживайте одночасно холодну і гарячу їжу (наприклад, не пийте каву з морозивом), оскільки це тягне за собою різкі перепади температур у роті, що в свою чергу негативно позначається на стані зубної емалі.
10
Не зловживайте бутильованої водою, оскільки вона не містить фтору.
11
Позбавтеся від звички скреготати зубами, якщо вона у вас є.
12
З обережністю застосовуйте гормональні препарати, оскільки деякі можуть негативно позначитися на зубах.
13
Не забувайте двічі на рік ходити в стоматологічну клініку.