Як почистити dvd диск.

Якщо ваш dvd диск не читається на комп'ютері або dvd-програвачі, то, швидше за все, електронний носій потрібно просто почистити. Є кілька способів усунення слідів забруднень, що заважають відтворенню, у всіх них вимагається надзвичайна акуратність.
Інструкція
1
Щоб очистити dvd диск від пилу, протріть його м'якою тканиною з натуральних матеріалів. При цьому направляйте ваше рух від центру диск а до краю по радіусу, а не в зворотному порядку. Не рекомендується протирати поверхню диск а по колу, оскільки від кругових ушкоджень набагато складніше позбутися.
2
Спробуйте здути пил з поверхні електронного носія за допомогою спеціального балончика, що продається для цих цілей в комп'ютерних магазинах. Направте струмінь повітря з балончика паралельно поверхні диск а і почекайте, поки від пилу не залишиться сліду.
3
Щоб видалити відбитки пальців з поверхні dvd диск а чи якісь інші забруднення, змочіть шматочок м'якої тканини етиловим або ізопропіловий спирт, після чого витріть електронний носій насухо радіальними рухами.
4
Для того щоб більш ретельно почистити dvd диск , змочіть його поверхню водою, намильте руки і акуратно нанесіть мильну піну на блискучу сторону, потім обережно змийте водою і промокніть тканиною, яка легко вбирає вологу, наприклад, м'яким махровим рушником. Не слід сушити диск феном, це може пошкодити його.
5
Скористайтеся рідиною для чищення скла, завдавши її на м'яку ганчірочку і протерши поверхню диск а по напрямку радіуса. Або опустіть dvd носій в такий розчин і залиште в ньому на 5-7 хвилин, а потім насухо протріть диск шматочком м'якої тканини з натурального матеріалу.
6
Візьміть до уваги, що такі розчинники, як ацетон, бензин, гас, і інші суміші, в складі яких є нафтопродукти, категорично не підходять для чистки диск ів. Вони можуть замутнено поверхню dvd диск а, в результаті чого електронний носій стане непридатним для подальшого використання. Слід застосовувати тільки розчинники на спирту.
Компакт-диски використовуються, зокрема, для тривалого зберігання і перенесення комп'ютерних файлів. Чим більш активно використовуються CD-носії, тим більш актуальною стає задача періодичної очистки поверхні. Для її вирішення можна використовувати як спеціальні набори промислового виробництва, так і підручні засоби. Крім того, під очищенням дисків не завжди мають на увазі їх поверхню, іноді мова йде про їх вміст.
Інструкція
1
Купуйте спеціальний набір для догляду за оптичними дисками, який включає необхідні компоненти для очищення поверхні CD/DVD-носіїв. Як правило, упаковка містить флакон зі спеціальною рідиною і губкою або комплектом одноразових серветок. Крім них набір може включати і балончик, що дозволяє в самому прямому сенсі цього виразу «здувати пилинки» з доріжок оптичного диска. Більш того, основою деяких комплектів є автоматичний пристрій, в яке потрібно заправити прологом витратні матеріали і помістити оптичний диск, а саму процедуру чищення апарат справить без вашої участі. А найпростіший з наборів містить деяку кількість просочених спеціальною рідиною одноразових серветок.
2
Знайдіть м'яку бавовняну серветку, що не залишає волокон, якщо придбати спеціальний набір не представляється можливим. В якості миючої рідини можна використовувати звичайну воду. Засіб для миття скла теж підійде.
3
Якщо набір призначений для ручної очистки оптичних дисків, робіть це рухами від центру до краю - ймовірність завдати механічне пошкодження круговими рухами набагато вище. Після закінчення процедури компакт-диск повинен бути сухим. Якщо ви використовували спеціальні матеріали з набутого набору, то рідина випарується з поверхні сама. В іншому випадку такими ж радіальними рухами протріть диск сухий бавовняної серветкою.
4
Скористайтеся будь-яким додатком для пропалювання оптичних дисків, якщо в чищенні потребує не поверхню компакт-диска, а його вміст. Але спочатку вам слід з'ясувати, чи можлива в принципі така операція. Обов'язковою умовою є наявність в комп'ютері записуючого CD/DVD-приводу. Крім того, сам компакт-диск повинен бути розрахований на повторне використання. Якщо в маркуванні CD є буква W, то і ця умова дотримана. Інше можливе перешкоду - якщо в процесі попередньої записи даних на диск він був «фіналізовано» (була виставлена відповідна мітка в настройках записи), то ніякі зміни в його вмісті тепер неможливі.
5
При встановленої однієї з останніх версій операційних систем (наприклад, Windows 7 або Windows Vista) використовуйте її власні компоненти для очищення каталогу диска. Завантажте компакт-диск в пристрій читання, запустіть Провідник і клікніть іконку оптичного приводу правою кнопкою миші. В контекстному меню виберіть рядок «Форматувати» і на екрані з'явиться вікно з настройками очищення диска. Змінювати щось в установках за умовчанням не обов'язково, натисніть кнопку "Почати" і процес форматування компакт-диска стартує.