Як скоротити дріб.

Скорочення дробів використовується повсюдно в точних науках не тільки для чисельних значень чисельника і знаменника, а й для дробів, представлених у вигляді приватного двох многочленів із змінними.
Інструкція
1
Для скорочення звичайного дробу треба її чисельник і знаменник розділити на їх найбільший спільний множник. На практиці зазвичай скорочення дробу роблять у кілька етапів. Для численних дробів "на око" прикидають, на яке число можна розділити і чисельник, і знаменник. Потім ділять на це число, а потім знову намагаються скоротити отриману дріб доти, поки у чисельника і знаменника є спільні множітелі.Із цього випливає найпростіший спосіб скорочення дробу - розкладання чисельника і знаменника на прості співмножники. Якщо відразу виявити хоч один загальний множник не вдається, то починають перебирати прості числа і з'ясовувати, чи є серед них таке, на яке діляться чисельник і знаменник дробу.
2
В тому випадку коли дріб представлена у вигляді приватного багаточленів, многочлени треба розкласти на множники, користуючись формулами скороченого множення або іншими способами намагаючись привести їх у форму твору одночленів. Зазвичай вміння правильно і швидко підібрати формулу скороченого множення приходить тільки з досвідом.
Зверніть увагу
Для скорочення дробів неважливо, чи є дріб правильною або неправильною, головне, щоб вона була представлена у вигляді чисельника і знаменника.
Корисна порада
Скористайтеся ознаками подільності на різні числа, намагаючись знайти найбільший спільний множник чисельника і знаменателя.Еслі чисельник представлений у формі твору одночленів, а знаменник немає (і навпаки), спробуйте поділити многочлен знаменника почергово на одночлени чисельника. Можливо, один з них виявиться множником і для знаменника.