Як зшити модну блузку. Як зшити блузку з прямокутника з куліскою.

Елегантна модна блузка актуально виглядає в ансамблі з брюками і спідницею будь-якого фасону. Зшийте її з пишними широкими рукавами, прісбореннимі і посадженими на гумку. Така блузка виглядає оригінально і невимушено й підійде для ділового костюма або романтичного образу.
Вам знадобиться
 • - швейна машина;
 • - тканина;
 • - роз'ємна застібка-блискавка;
 • - нитки в тон тканини;
 • - 2 гудзики.
Інструкція
1
Для пошиття блузки виберіть легку Блузочная тканина, що тримає форму. Розкроїте по дві деталі полички, бічній частині полички, спинки, бічній частині спинки, рукава, коміра, стійки коміра і подборта. Залиште для припусков по зрізах, на подгибку низу рукавів і на шви по 1,5 см, на подгибку низу поличок і спинки - 2,5 см.
2
Кожну поличку прісборьте вздовж лінії рельєфного шва. Виконайте рельєфні шви на поличках і спинці. Відстрочити близько до швах бічні частини. Прокладіть середній шов спинки і бічні шви.
3
Сшейте рукава. Припуски на подгибку низу рукавів заутюжьте на виворітну сторону. Нижні краї рукавів отстрочите для кулисок. Всуньте в куліскі відрізки гумки і настрочити. Довжина куліскі повинна в готовому вигляді бути рівною 6 см. Подгибку низу рукавів на ділянці без кулисок настрочити. Ушийте рукава у відкриті зрізи поличок і спинки.
4
подборту з блузкою складіть лицьовими сторонами, приколіть і пришити до зрізів бортів. Припуск на подгибку низу і подборта відверніть навиворіт. Пріутюжьте краю і видаліть намітку по краях бортів. Кожну з половинок застібки-блискавки приметайте під край борта полички так, щоб не було видно зубчики. Потім приметайте подборта до тасьму застібки-блискавки і відстрочити на відстані 0,7 см. Відстрочити блузку на 2 см вище нижнього краю.
5
Пріутюжьте прокладку до верхнього коміра. Деталі коміра складіть лицьовими і зшийте по зовнішнім зрізах, потім виверніть і приутюжьте. Складіть лицьовими сторонами стійки, вклавши між верхніми зрізами комір. Зшийте передні і верхні зрізи стійки, починаючи прокладання шва точно у лінії втачіванія. Зовнішню деталь ушийте в горловину. Відстрочити стійку коміра в край по контуру.
6
Обмітайте по петлі на кінцях коміра і пришити на полички по ґудзику, проклавши з виворітного боку по шматочку тканини.
Пошиття блузки вимагає дотримання певних правил, знання яких позбавляє від необхідності переробляти вже готовий виріб. Якісно пошита блузка буде радувати свою господиню довгий час.
Для того щоб зшити блузку, яку згодом захочеться носити, необхідно дотримуватися певної послідовності. Як правило, грамотний пошив проходить в декілька етапів: зняття мірок, складання викрійки, розкрій тканини, кмітливість, примірка і, власне, сам процес виготовлення виробу. Кожен із зазначених пунктів є обов'язковим, так як невиконання одного з них може привести до плачевного результату - ви просто-напросто викинете зшиту блузку, або пристосуєте її замість ганчірки.

Етап 1-ий: зняття мірок

Якщо ви шиєте виріб для себе, попросіть когось допомогти вам зробити правильні вимірювання. Справа в тому, що самостійно зняти, наприклад, розміри спинки буде надзвичайно складно. Приготуйте папір, ручку; одягніть тонку і не дає додаткового обсягу одяг; встаньте прямо, без зайвої напруги. Потім за допомогою спеціальної сантиметрової стрічки зніміть і запишіть наступні мірки:
 • обхват шиї (ОШ) - горизонтальний обмір проводиться по лінії основи шиї;
 • довжину плеча (ДП) - вимір ведеться від точки у основи шиї до точки плечового суглоба;
 • обхват грудей (ОГ) - обмір проводять горизонтально, по самим виступаючим точкам грудей і спини;
 • обхват під грудьми (ОПГ) - вимір проводять по горизонтальній лінії, що проходить під лопатками і під грудьми;
 • обхват талії (ОТ) - дану мірку знімають по лінії талії;
 • довжину переду до талії (ДПДТ) - мірка від точки біля основи шиї до талії за самою виступає точці грудей;
 • довжину спини до лінії талії (ДСДТ) - від сьомого шийного хребця до талії;
 • обхват верху руки (ОР) - мірка навколо руки на рівні пахвовій западини;
 • довжину рукава (ДВ) - мірку знімають через лікоть від точки з'єднання плеча з рукою до зап'ястя, злегка зігнувши при цьому руку в лікті;
 • обхват зап'ястя (ОЗ) - мірка навколо самого вузького місця на зап'ясті;
 • обхват стегон (ОС) - горизонтальний обмір по лінії стегон по самим виступаючим точкам, включаючи живіт.
При знятті мірок, постарайтеся не натягувати сантиметрову стрічку занадто туго .

Етап 2-й: складання викрійки

Самостійно скласти і розрахувати викрійку потрібної моделі для початківця кравця буде непросто. Тому в якості основи можна взяти готову викрійку з журналу мод. Багато видань подібної тематики докладають до фотографій виробів комплекти викрійок у натуральну величину. Вам потрібно буде вибрати вподобану блузку і перенести викрійку на спеціальну кальку з допомогою олівця або за допомогою копіювального ролика на великий аркуш бумагі.Перед тим, як переносити готову викрійку, зіставте ваші мірки з даними, позначеними в спеціальній таблиці розмірів. Такі таблиці додаються, зазвичай, до кожної вкладці з викрійками. Точного збігу ваших мірок з наведеними параметрами може і не бути, але це не критично. Виберіть найближчий до вашим вимірам варіант і скоректуйте розміри готової викрійки відповідно до ваших мірками. Далі за отриманими контурам вирізаєте паперову викрійку і приступаєте до розкрою тканини.

Етап 3-й: розкрій тканини

Зверніть увагу - в серйозних журналах, що пропонують готові викрійки, даються поради по найбільш підходящою фактурі тканини і додаткової фурнітурі. Крім цього, на готових кресленнях викрійок позначається напрям основної нитки, за яким потрібно проводити розкрій. Намагайтеся дотримуватися даних рекомендацій - це дозволить уникнути перекосу і небажаних дефектів у вже готової блузке.Еще одні важливий момент: не варто кроїти тканину звичайними паперовими ножицями! Для цих цілей існують спеціальний кравецький інструмент. Так звані кравецькі ножиці більше за розміром і, як правило, гостріше, ніж звичайні.

Етап 4-й: сметка і пошиття

скроєних частини майбутньої блузки зметують великими стібками вручну або за допомогою швейної машини. Якщо сметка проводиться машинним способом, необхідно попередньо злегка послабити натяг нитки - це дозволить без праці видалити вже непотрібні нитки. Примірявши і підправив «чорновий» варіант вироби, можна приступати до основного пошиву блузкі.Совет для тих, у кого немає ніякого швейного досвіду: постарайтеся вивчити хоча б ази технології пошиття. Даний процес вимагає дотримання безлічі нюансів, без знання яких важко досягти позитивного результату.