Як покращити роботу печінки.

Печінка відіграє дуже важливу роль в життєдіяльності організму людини. Піклуватися про даний органі просто необхідно. Для цього потрібно дотримуватися кількох правил.
Інструкція
1
Скажіть паління «ні»! Науково доведено, що нікотин робить згубний вплив на клітини печінки . Справа в тому, що при курінні виробляються ферменти, наприклад, цитохром Р450, які руйнують клітини цього органу. Палить людина переносить всі хвороби, пов'язані з печінкою, що набагато важче, чим не палить. Тому для збереження здоров'я необхідно відмовитися від куріння.
2
Слідкуйте за вагою вашого тіла. Зайві кілограми також негативно впливають на печінку. Постарайтеся позбутися зайвого жиру. Робити це потрібно, звичайно ж, поступово. Перейдіть на дієтичне харчування і приділяйте як мінімум двадцять хвилин в день зарядці.
3
Харчуйтеся правильно. Варто відмовитися від продуктів з високим вмістом фруктози і сахарози. Ці два компоненти сприяють розвитку жирової хвороби печінки і запалюються її. Тому слід мінімізувати кількість споживаного вами цукру. Не варто недооцінювати шкоду, принесений фруктозою і сахарозою, для печінки він порівнянний з збитком, що приносяться алкоголем. Також для забезпе печінки я доброго функціонування печінки необхідно випивати багато води (1,5 - 2 літри на день), використовувати різноманітні овочі, що містять клітковину. До таких овочів фахівці відносять гарбуз, кабачки, кріп, петрушку, капусту, моркву, кукурудзу, буряк. У вашому раціоні обов'язково повинен бути присутнім вітамін Е. Дуже корисні для печінки риб'ячий жир і альфа-ліпоєва кислота. Намагайтеся уникати їжі, що містить різні хімічні речовини: консерванти, барвники, підсилювачі смаку і так далі. А ось бджолиний мед вживати потрібно обов'язково, причому, по 2-3 столові ложки в день.
4
Користуйтесь дарами природи. Існує ряд трав, відвар на яких дуже позитивно впливає на стан печінки . До таких травам відносяться: зелений чай, розторопша, перцева м'ята, деревій та інші. Таким чином, дотримуючись нескладні правила, ви зможете зберегти здоров'я своєї печінки на довгі роки. Будьте здорові.