Як зробити креслення. Як робити черчежі фотографій.

В наш час неможливо уявити сферу людської діяльності, яка не вимагала б вміння читати, тобто розуміти креслення, а часто і виконувати їх. Навчитися ясно і точно викладати думки за допомогою креслення необхідно тим людям, які хочуть досконало оволодіти технікою і брати активну участь в її розвитку. Без уміння і певних навичок в складанні креслень не стати кваліфікованим робітником, хорошим виробничим майстром, передовим інженером. Плоскі фігури креслення, його особливі знаки і цифри допомагають уявити просторовий об'єкт майже в реальності.
Вам знадобиться
  • Ватман, креслярські інструменти, основні знання складання креслень
Інструкція
1
Визначити об'єкт креслення.
2
Вибрати формат аркуша згідно ГОСТ 2.301-68.
3
Вибрати необхідний масштаб відображуваного об'єкта згідно ГОСТ 2.302-68.
4
Вибрати необхідну кількість проекцій для наочного зображення об'єкта.
5
Виконати побудову об'єкту на обраному форматі з дотриманням типів основних ліній згідно ГОСТ 2.303-68.
6
Виконати необхідні перетину і розрізи для відображення окремих елементів об'єкта не показаних на основних проекціях.
7
Вказати необхідні розміри згідно ГОСТ 2.307-68.
8
Виконати написи на кресленні згідно ГОСТ 2.304-68.
Зверніть увагу
Затверджені офіційними організаціями стандарти не повинні бути порушені. Вони обов'язкові для всіх виробничих підприємств та проектних організацій.
Корисна порада
Креслення слід виконувати в суворій відповідності з прийнятими стандартами - ОСТами (Загальносоюзний Стандарт) або ГОСТами (Державний Загальносоюзний Стандарт) .Сьогодні існує чимало креслярських комп'ютерних програм, що дозволяють підготовляти креслення в рази швидше, ніж за допомогою олівця, лінійки і кульмана . І все ж, вважають фахівці, оволодіння навичками складання креслення на папері поки не втратило своєї актуальності й затребуваності, тому навчитися креслити «по старинці» не завадить.
Самостійна споруда будь-якого маломірного судна, будь то яхта або звичайна човен, починається з розробки теоретичного креслення. Залежно від складності проекту зробити це можна різними способами.
Інструкція
1
В тому випадку, якщо ви вирішили побудувати невеликий човен, робочі креслення можна зробити від руки. Якщо ви не берете за основу вже існуючу човен, а працюєте з нуля, насамперед необхідно визначитися з розміром майбутнього плавзасоби - вибрати його довжину, ширину і висоту борту.
2
Зазначимо, що вже на цьому етапі ви закладаєте основні якості майбутньої човна. Так, якщо плануєте зробити на ній невелику каюту, довжина човна повинна бути не менше 4,5 метрів. Якщо взяти меншу довжину, для каюти не вистачить місця або вона буде дуже маленька і незручна. Виходячи з необхідної остійності, ширину при довжині 4,5 метра не варто робити менше 1,2 метра.
3
Теоретичне креслення будується в трьох площинах: пліч - вид збоку, полушірота - вид зверху і корпус - вид спереду і ззаду. На вигляді збоку відзначаються ватерлінії, батокси - вертикальні перетину корпусу, паралельні діаметральноїплощині, і шпангоути. Відзначимо, що шпангоути бувають теоретичні - ті, що наведено на кресленні для вказівки обводів, і практичні, відповідні реальним шпангоутам майбутньої човна.
4
На вигляді зверху відзначаються зовнішні контури корпусу і ватерлінії, на вигляді спереду і ззаду - перерізу шпангоутів, батокси і ватерлінії. В сукупності всі ці креслення дозволяють скласти уявлення про зовнішній вигляд човна і її основних морехідних якостях.
5
Якщо стоїть завдання швидко побудувати просту човен, має сенс зробити її невелику - наприклад, 1:10 - пенопластовую модель, на якій оцінюються і допрацьовуються обводи. Якщо модель задовольняє всім вимогам, її ріжуть по лініях практичних шпангоутів, після чого розміри отриманих перерізів збільшують в десять разів, отримуючи реальні практичні шпангоути. Зазначимо, що це будуть зовнішні контури, і при створенні робочих креслень шпангоутів їх треба зменшити на товщину обшивки.
6
В тому випадку, якщо ви плануєте створити більш складну конструкцію, для побудови робочих креслень має сенс скористатися спеціальними комп'ютерними програмами. Найбільш часто при самостійній споруді використовуються програми Solid Works, AutoCAD, Компас, Rhinoceros, AutoShip, Dassault CATIA, AutoYacht, Carene.
7
Комп'ютерні програми дозволяють не тільки створити креслення яхти, а й розрахувати її основні гідродинамічні характеристики. Більшість зазначених вище програм можна знайти в інтернеті, вони дозволяють на порядок підвищити якість створюваного проекту. Попрацювавши з кількома з них, ви зможете вибрати для себе найбільш підходящу.
8
Слід врахувати, що на оволодіння навичками роботи з цими програмами йде багато часу - особливо з такою потужною програмою, як Solid Works, яка не є спеціалізованим суднобудівним софтом. Якщо ви будуєте човен для себе в єдиному екземплярі, має сенс скористатися більш простими програмами з наведеного списку.