Як вибрати рубанок.

При роботі з деревом неможливо обійтися без рубанка. Тільки за допомогою цього інструменту можна отримати гладку й рівну поверхню. Класична конструкція рубанка мало змінилася з століттями і все ж при виборі інструменту слід звернути увагу на його основні характеристики.
Інструкція
1
Зверніть увагу на підошву рубанка. Чим вище чистота обробки підошви, тим менше тертя при обробці поверхні і робота виходить більш якісною.
2
На підошві рубанка обов'язково повинні бути поздовжні борозни, які запобігають утворенню повітряної подушки між підошвою і поверхнею. Повітряна подушка є причиною нерівномірного притиснення інструменту до дерева, що призводить до нерівного зняттю стружки.
3
Вибирайте рубанок , на передній поверхні підошви якого прорізані V- образні поглиблення для зняття фасок. Підошва рубанка повинна розділятися на дві частини: передня - рухлива, задающая глибину зрізу, задня - нерухома, утримує рубанок в необхідної площині при роботі.
4
Кращим вважається рубанок з двома рукоятками, а не з одного. Передня рукоятка служить для завдання напряму і утримування його під час роботи.
5
Задня рукоятка передає зусилля на рубанок . Вона повинна бути зручною і відповідати анатомії кисті. На задній рукоятці електричного рубанка зазвичай знаходяться кнопки «пуск» і «стоп» - це забезпечує зручність роботи.
6
Зверніть увагу на регулювання глибини різання. Зазвичай крок регулювання складає 0,1 мм. Але в деяких моделях рубанків навіть при виставленої глибині зрізу "нуль", інструмент все одно знімає стружку. Тому вибирайте модель, у якої немає цього ефекту. Регулювання глибини зняття стружки виробляється найчастіше за все передньою рукояткою. У ній має бути передбачено механізм неможливості зміни глибини різання при роботі.
7
Кращими ножами для рубанка вважаються ті, які виготовлені з карбіду вольфраму. Вони набагато довше працюють до переточки, зберігаючи при цьому необхідну чистоту оброблюваної поверхні. Карбідні ножі простіше вставити в ножедержатель.
8
Непогано себе зарекомендували і ножі з легованої сталі. Але вони вимагають досить частої заточки і їх необхідно додатково вирівнювати після установки.
9
Зверніть особливу увагу на види захисту ножів - їх має бути кілька. Обов'язково повинен бути передбачений механізм запобігає контакт пальців з ножами. Також захист повинен виключити несанкціонований контакт ножів з оброблюваної поверхнею.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=MnpOxkjCpLw
Корисна порада
Якщо інструмент вимагається епізодично для невеликих ремонтних робіт у будинку, можна придбати звичайний рубанок середнього размера.Прі проведенні будівельних робіт, коли планується багато робіт по дереву, найкраще купити електричний рубанок з набором змінних ножей.Покупая електричний рубанок, зверніть уваги на електрокабель - він повинен бути досить довгим і знаходиться в міцній захисній оболонці.