Як вивчати історію.

Історія - один з найскладніших предметів в плані обсягу та специфіки інформації. Щоб не потонути у валі дат, біографій і трактувань різних історичних подій, важливо оптимізувати і структурувати досліджувану інформацію.
Інструкція
1
Вибирати головне. Кожна історична подія має на увазі умови формування цих подій, причину, головних дійових осіб, протяжність, наслідки та результати. Приходячи додому, людина знімає одяг і розкладає її по полицях шафи. Так і історик сортує факти з особистих поличках. Можна робити спеціальні "аналітичні картки", можна працювати в програмі графічного дизайну, об'єднуючи історичні події гіпертекстовими посиланнями. Ця вправа до того ж розвиває аналітичні навички, необхідні не тільки історикові.
2
Заучувати дати та імена. Історія добре дається Візуалам, які здатні чітко, майже до галюцинації відчути епоху, які можуть пов'язати в своїй пам'яті число і яскравий візуальний образ, що фіксує абстрактні цифри в пам'яті. Для тренування цієї навички можна "прокручувати" кожну дату в уявному кіно, візуально погрожує число в якусь картину. Можна складати мнемонічні правила.
3
Емоційний шлейф епохи. Історична подія розвивалося в певній соціокультурному середовищі. Більш того, іноді публіцистика і журналістика (по суті фіксація історії сьогоднішнього дня) зміщувалися в літературу, театр або маргінальні практики. Наприклад, самвидав, рукописні ЗМІ в XVII-XIX століття, кабаки і трактири, які ставали місцем обміну інформацією для простих і торгових людей. Політики слухали певну музику, читали певні книги, носили певний одяг. І все це теж є непрямими причинами тієї чи іншої події. Для вивчення історії атмосфера дуже важлива.
4
Відвідувати музеї, архіви, читати копії книг або старі газети. Неможливо вивчати історію тільки за підручниками або адаптованої літературі. Потрібно звертатися до першоджерел. Наприклад, на сайті www.oldgazette.ru можна познайомитися зі сканами дореволюційних газет.
5
Саме тому важливо писати есе, спілкуватися з однодумцями в інтернеті або історичному клубі. Роздуми про пішли епохах дозволяють перевести пасивні знання в активну форму, дискусії натренують пам'ять і змусять постійно освіжати знання, звертаючись за додатковою інформацією до авторитетних історичка і першоджерел.
Іспит з історії вимагає особливої підготовки. Безліч дат та імен неможливо запам'ятати в останню ніч перед іспитом, тому вчити квитки по історії треба заздалегідь.
Інструкція
1
Підготуйте відповіді до всіх квитках. Для цього візьміть все конспекти лекцій, які ви встигли зробити на заняттях. Зазвичай кожна лекція відповідає одному квитку. Відкрийте заголовок підручника, за яким ви навчалися. Помітьте навпроти параграфів номера квитків, до яких підходить у них інформація. Якщо після цього залишилися квитки, на які немає відповіді, пошукайте інформацію, якої бракує в інтернеті. Тільки уважно сортуйте всі знайдені відомості. Достовірними можна вважати електронні підручники та тексти наукових публікацій. А ось реферати, твори і курсові необхідно буде перевірити, щоб переконатися, що їх автор не допустив помилки.
2
Прочитайте всю знайдену і розподілену по квитках інформацію. Якщо ви виявили якісь невідповідності, протиріччя в різних джерелах, уточніть і виправте відомості. Якщо який-небудь відповідь вийшла надто поверховим, пошукайте додаткову інформацію. Також на цьому етапі можна прибрати всі зайві дрібні факти, які не знадобляться вам при відповіді на іспиті.
3
Прочитайте квитки вдруге. Читайте вдумливо і не поспішаючи, виписуйте в зошит основні тези кожної відповіді. Важливо саме писати від руки, а не копіювати текст в комп'ютері. Так ви краще запам'ятайте матеріал. В результаті у вас повинні вийти своєрідні плани відповідей до всіх квитках.
4
Забудьте на час про ці конспектах. Відведіть у своєму щоденному розпорядку справ час для читання двох-трьох квитків. Не потрібно намагатися прочитати якомога більше інформації в день. Краще неспішно і вдумливо опрацьовуйте питання за питанням.
5
Постарайтеся розповісти квиток за складеним раніше плану. Вибирайте перший-ліпший питання і згадуйте все вивчене, спираючись лише на складений вами конспект.
6
Попросіть друзів або родичів допомогти вам. Нехай вони у випадковому порядку витягають квиток. А ви повинні будете його розповісти, не вдаючись до жодних підказкам.