Як зберігати контактні лінзи.

Контактні лінзи - справжня знахідка для людей, які не можуть похвалитися гостротою зору. Проте варто пам'ятати, що сучасні лінзи виготовляються із спеціальних матеріалів, пористих за структурою і здатних поглинати рідину. А разом з нею - і різні речовини, які можуть привести до дікомфорту і навіть зниження зору. Тому важливо правильно зберігати лінзи і постійно доглядати за ними.
Інструкція
1
Зберігати контактні лінзи потрібно в спеціальному контейнері. Він являє собою дві невеликі ємності, з'єднані разом. Кожна з них повинна щільно закриватися кришкою, щоб виключити виливання або випаровування розчину. Контейнер слід промивати дезинфецирующего розчином або милом. Ігноруючи ці правила і забуваючи стежити за чистотою контейнера, ви дозволяєте розмножуватися небезпечним бактеріям, які можуть виявитися на лінзі, а значить - потрапити в очі. Міняти ємність для зберігання лінз варто хоча б раз на півроку, але якщо є можливість - робіть це частіше.
2
Щоб очистити лінзу від відкладень органічного характеру, що утворюються після контакту з очима, слід застосовувати спеціальні розчини, що пройшли офтальмологічний контроль. Купувати їх варто тільки в аптеці. Бажано вибирати досить відомі марки: хімічний склад таких розчинів безпечний для очей. Використання неякісних коштів не тільки зіпсує лінзи , але і може привести до погіршення зору і різних захворювань. Також не варто користуватися простроченими розчинами.
3
Щоб очистити лінзу, покладіть її на розкриту долоню. Налийте невелику кількість розчину, достатню для того, щоб повністю покрити поверхню лінзи . Вказівним пальцем другої руки протріть поверхню лінзи акуратними обертальними рухами, потім переверніть її і повторіть те ж саме з іншого боку. Після цього ще раз промийте лінзу і помістіть в контейнер, наповнений свіжим розчином. «Відпочивати» лінзи повинні не менше 4-х годин. Зверніть увагу, що кришки відділень контейнера повинні бути щільно закриті. Якщо ви робите перерву в носінні лінз, то не забувайте міняти засіб кожні 3-5 днів. Лінзи, які довго зберігалися в одному і тому ж розчині, краще більше не носити.