Як зробити кут 45 градусів.

Достатньо взяти звичайні шкільні приналежності - олівець і папір, лінійку, транспортир і циркуль - і можна накреслити будь-яку геометричну фігуру, будь то квадрат, овал, тре косинець . Однак бувають випадки, коли креслярських інструментів під рукою немає зовсім або їх кількість обмежена, але навіть у цьому випадку можна зробити потрібний креслення.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - папір;
  • - циркуль;
  • - транспортир;
  • - прямокутні трикутники
Інструкція
1
Якщо під рукою немає нічого крім аркуша паперу і олівця, то можна обійтися навіть цими приладдям. Для цього дуже акуратно згорніть аркуш паперу вчетверо, при цьому добре загладжуючи згини. В результаті на місці подвійного згину отримаєте прямий кут, який має 90 °. Складіть кут ще раз навпіл, і вийде шуканий кут в 45 °. Правда в цьому випадку проявиться невелика похибка у вигляді втрати декількох градусів. Для більш точного малюнка обведіть прямий кут олівцем на чистий аркуш паперу, акуратно виріжте його і складіть навпіл - це дасть кут в 45 °.
2
Можна накреслити кут з допомогою прямокутних тре косинець ов, які можуть бути різними - з кутами 90 °, 45 °, 45 ° і 90 °, 60 °, 30 °. Візьміть тре косинець (з кутами 90 °, 45 °, 45 °) і обведіть на аркуші паперу гострий кут в 45 °. Якщо є тільки тре косинець з кутами 90 °, 60 °, 30 °, то на іншому аркуші паперу обведіть прямий кут, виріжте його, складіть навпіл і обведіть на потрібному кресленні. Це і буде кут в 45 °.
3
Самим точним буде варіант побудови, при якому використовується транспортир. Накресліть на аркуші паперу лінію, відзначте на ній кутову точку, прикладіть транспортир і відзначте точкою 45 °, після чого з'єднайте їх між собою.
4
Цікаво, що навіть за допомогою циркуля можна також зобразити кут в 45 °. Для цього достатньо мати перед собою зображений кут в 90 ° (наприклад, за допомогою прямокутного тре косинець а чи шляхом згинання паперу вчетверо). Потім від кутової точки циркулем проведіть окружність. У місці перетину кола і сторін прямого кута відзначте точки. Тепер від кожної з двох точок тим же розчином циркуля зробіть ще дві окружності. У місці їх перетину вийде точка, яку з'єднайте з кутовий, в результаті чого вийде два кута по 45 °.
Корисна порада
Для виконання більш точного креслення стежте, щоб стрижень олівця був гострим. Лінійку і трикутники краще використовувати дерев'яні.