Як запускати комп'ютер при включенні.

При підключенні до комп'ютеру електроживлення починається процес завантаження. BIOS (Basic In-Out System) запускає програму POST (Power On Self Test), яка проводить опитування основних пристроїв комп'ютера. Якщо перевірка пройшла успішно, спікер видає короткий поодинокий сигнал, і починається завантаження операційної системи.
Інструкція
1
Якщо на вашому комп'ютері встановлено різні системи, клавішами управління курсором вибирайте потрібний логічний диск і підтвердіть вибір, натиснувши ОК.
2
Залежно від того, які параметри входу в OS Windows ви встановили, це може бути екран вітання або класичний вхід. У першому випадку вам достатньо клацнути мишкою по вашій облікового запису, у другому потрібно ввести пароль. Захищений вхід може стати в нагоді, якщо крім вас до комп'ютеру має доступ хтось ще, з ким ви не бажаєте ділитися конфіденційною інформацією.
3
Якщо в роботі комп'ютера виникли збої, може з'явитися необхідність зайти в систему в безпечному режимі. Після завершення початкового завантаження натисніть F8. У «Меню додаткових варіантів завантаження» клавішами управління вибирайте «Безпечний режим». Підтвердіть вибір безпечного режиму, коли з'явиться відповідний запит, інакше буде запущений процес відновлення системи. Якщо ви вважаєте, що проблеми в роботі комп'ютера викликані недавно встановленими драйверами або програмами, видаліть їх засобами Windows і перезавантажте комп'ютер у звичайному режимі.
4
Іноді виникає необхідність завантажитися не з жорсткого диска, а з флешки, оптичного диска або дискети. Перезавантажте комп'ютер. Після сигналу готовності POST в нижній частині екрана з'явиться повідомлення «Press Delete to Setup». Замість Delete може бути якась інша клавіша, зазвичай F2, F10 або Esc. Натисніть її, щоб увійти в меню BIOS. Знайдіть пункт Boot Record або Boot Menu. Використовуючи клавіші, які вказані в довідці, встановіть порядок завантаження з носіїв. Наприклад: - FDD; - CD-ROM; - HDD.Нажміте F10, щоб зберегти зміни і вийти з налаштувань BIOS. Підтвердіть рішення, натиснувши Y.
5
В BIOS передбачена можливість включення комп'ютера без використання кнопки Power на передній панелі. Зайдіть в меню «Power Managment Setup» і вибирайте параметр Restore on AC/Power Loss. Виставляйте значення Power On. Тепер комп'ютер буде включатися, як тільки ви підключіть його до джерела електроенергії.
Включення комп'ютера з клавіатури не є найбільш використовуваною функцією операційної системи Microsoft Windows, але рішення цієї задачі може бути знайдено в зміні параметрів BIOS (Basic Input-Output System), які можуть бути змінені користувачем без залучення додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Виконайте багаторазове натискання на функціональну клавішу Delete відразу після включення комп'ютера для запуску вікна налаштувань BIOS. Залежно від версії встановленої операційної системи можуть також застосовуватися клавіші F1, Esc, Tab.Стандартной клавішею для виклику програми BIOS в ноутбуках прийнято вважати F2. В операційній системі Windows Vista рекомендується перезавантажити комп'ютер з головного меню «Пуск» або використовувати кнопку включення/виключення електроживлення для повного відключення комп'ютера.
2
Перейдіть у розділ APM Configuration в групі Power для зміни параметрів BIOS по включенню комп'ютера з клавіатури.
3
Оберіть опцію Power On by PS/2 Keyboard і вкажіть бажану дію: - Sparce Bar - для включення комп'ютера натисканням клавіші «Пропуск»; - Ctrl-Esc - для включення комп'ютера обраним сполучення клавіш; - Power Key - для включення комп'ютера натисканням клавіші Power на клавіатурі.
4
Виберіть пункт Save and exit setup для завершення роботи програми BIOS із збереженням зроблених змін параметрів і натисніть кнопку Yes у вікні запиту.
5
Поверніться в програму BIOS і перейдіть в розділ Power (інше можливе назва - Power management setup) для включення функції автоматичного включення комп'ютера за розкладом.
6
Вкажіть опцію Restore on AC Power loss для включення загального функціоналу вибраної команди і виберіть потрібну дію в розділі Power On By RTC Alarm: - RTC Alarm Date - для завдання дати автоматичного включення комп'ютера; - RTC Alarm Hour - для завдання години автоматичного включення комп'ютера; - RTC Alarm Minute - для завдання хвилин автоматичного включення комп'ютера; - RTC Alarm Seconds - для завдання секунд автоматичного включення комп'ютера.
7
Використовуйте додаткові можливості налаштування BIOS для призначення завдання при включенні комп'ютера - запуск музичного програвача, вхід в мережу і т.д.
8
Виберіть пункт Save and exit setup для завершення роботи програми BIOS із збереженням зроблених змін параметрів і натисніть кнопку Yes у вікні запиту.