Як приготувати розчин для кладки цегли. Приготування розчину для кладки цегли.

Цегла - універсальний і самий популярний будівельний матеріал. Він відомий людству з незапам'ятних часів. Але щоб цегляну будову радувало своєю міцністю, стійкістю і теплоізоляційними якостями, необхідний якісний розчин для кладки. Правильно приготовлений розчин для кладки цегли - міцний і еластичний, тому він повинен витримувати навантаження не тільки на стиск і зсув, а й на розрив. Знаючи певні правила, приготувати його нескладно.
Вам знадобиться
  • - цемент;
  • - пісок;
  • - гашене вапно;
  • - вода.
Інструкція
1
Приготуйте необхідні для розчин а складові: цемент, гашене вапно, пісок і воду. Цемент - це сполучна ланка розчин а. Вапно надає розчин у плинність, еластичність і дозволяє йому заповнити всі отвори і порожнечі кладки. Пісок в розчин додають в якості наповнювача для обсягу, а також, щоб уникнути сильної опади. Найкраще для розчин а підходить невеликий будівельний пісок, але можна використовувати і білий.
2
Змішайте сухі компоненти розчин а. Універсальний розчин складається з 1 частини цементу, 4-6 частин піску і 1 частини вапна. Перш ніж додавати воду, сухі інгредієнти розчин а необхідно ретельно переміщати між собою. Для пластичності розчин а в нього, замість вапна, можна додати глину або трохи прального порошку.
3
При необхідності, скористайтеся готової сумішшю. Якщо вам належить класти цеглу в холодну погоду, використовуйте готову суміш з пластифікатором. Він створює в розчин е крихітні бульбашки, які зменшують ризик розтріскування розчин а при застиганні на холоді. У готову суміш можна не додавати пісок - всі складові там вже змішані в потрібних пропорціях. Спосіб роботи з готовою сумішшю більш зручний, але і більш дорогий.
4
Розведіть суху суміш водою. Всього через пару годин готовий розчин стає непридатним для роботи, тому його потрібно робити стільки, скільки ви зможете витратити за 1,5-2 години. Візьміть необхідну кількість сухої суміші і додайте в неї чисту водопровідну воду. Перемішуйте суміш лопатою стинають рухами на аркуші фанери або в широкій неглибокій ємності. Воду краще додавати поступово, поки суміш не стане схожою на підтале вершкове масло - розчин повинен легко ковзати по лопаті і зберігати форму, якщо зробити поглиблення. Якщо води в суміші занадто багато - зміцните розчин сухою сумішшю, а сухуватий розчин розбавте водою. Це необхідно, щоб кладка добре схопилася. Якщо в процесі роботи розчин почав підсихати - додайте води і гарненько його перемішайте.
Корисна порада
Універсальний розчин можна використовувати для роботи в тих випадках, коли на майбутню споруду не будуть впливати сильні вітри і проливні дощі. У несприятливих природних умовах потрібно розчин з бо? Льшим вмістом цементу. Використовуючи готову суміш, при додаванні піску і води керуйтеся інструкцією виготовлювача.