Як відрегулювати схід-розвал. Як самому зробити розвал на ваз 2112.

При русі по дорозі автомобіль повинен чітко тримати курс. Для цього призначено його рульове керування. Якщо ця умова не виконується, то в такому випадку утримати машину на трасі стає надзвичайно важко, що може привести до аварії. Слід регулярно перевіряти не тільки розвал-сходження , а й стан підвіски, тому що від цього залежить ваша і чуже життя на дорозі.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - спеціальний пристрій з телескопічних труб
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на рівну горизонтальну площадку над оглядовою ямою або на підйомник. Регулювання сход розвалу самостійно є цілком здійсненним завданням. Перевірте рульове колесо. Переконайтеся, що при прямолінійному русі воно стоїть прямо, крім цього число оборот вліво і вправо повинно збігатися. Після установки автомобіля, перевірте тиск в шинах, доведіть його до необхідного значення, надійність кріплення рульового механізму і підвіски. Затягніть відпустити гайки і болти.
2
Обчисліть різницю відстаней між точками на ободі колеса спереду і ззаду його геометричній осі для визначення величини сходження коліс. Використовуйте для цієї операції лінійку або спеціальну ланцюжок з натяжним пристроєм. Зберіть інструмент з телескопічних труб, встановіть на нього шкалу і контрольні ланцюжка.
3
Замірте сходження. Встановіть для цього лінійку спереду між коліс так, щоб наконечники телескопічною трубки вперлися в боковини шин, при цьому ланцюжка повинні торкатися землі. Встановіть стрілку на шкалі в нульове положення, перекотіть автомобіль вперед, щоб лінійка виявилася ззаду геометричній осі коліс. Величину сходження визначте по стрілці. У разі відхилення від нормативів, відкоригуйте її. Для цього обертайте з'єднувальні муфти рульових тяг. По закінченню регулювання надійно затягніть контргайки.
4
Перевірте і відрегулюйте розвал коліс. Дана операція вважається більш складною, однак і вона проводиться самостійно. Підніміть автомобіль, щоб покришки не торкалися майданчика. Потім обчисліть точки рівного биття на їх боковинах. Поставте для цього твердий упор для руки і візьміть крейду. Піднесіть його до обертається колесу і відзначте виступаючі діаметрально протилежні елементи, спираючись на підставку. Після чого поверніть колесо, мітки повинні опинитися по вертикалі.
5
Повісьте поруч з колесом вантаж або прикладіть прямокутник. Різниця відстаней між його площиною або ниткою вантажу і верхньою частиною обода - величина розвалу. Він повинен відповідати інтервалу від 1 до 5 мм. В іншому випадку, його слід відрегулювати. Для цього додайте регулювальні прокладки між поперечною балкою і віссю важеля. Перевірте ваші регулювання, проїхавши кілька кілометрів по дорозі. Виконуючи сход розвал самостійно можна зберегти пристойну суму грошей, але краще це робити на спеціальних стендах в сервісі.