Як провести урок хімії.

Хімію відносять до одного з найскладніших шкільних предметів. Тому її вивчення починається, коли у школярів вже є елементарні знання з фізики, математики, біології та ін. Перед учителем хімії стоїть нелегке завдання: проводити заняття так, щоб діти легко засвоювали матеріал, а головне полюбили його уроки і зацікавилися цією наукою.
Вам знадобиться
  • обладнання, посуд, реактиви, папір, ручка, наочні посібники, картки із завданнями, конспект уроку.
Інструкція
1
Візьміть за правило складати конспект заняття, при підготовці кожного уроку по хімії . Складіть план, за яким будете давати матеріал дітям, придумайте вправи для закріплення, цікаві питання по темі. Заготовте додаткові завдання підвищеної складності, для тих дітей, які швидко впораються з уже наявними завданнями. Для себе в конспекті уроку вкажіть мета заняття (те, що ви повинні пояснити учням), а також виховні, освітні і розвиваючі завдання і потім намагайтеся їх дотримуватися.
2
Заздалегідь продумайте, в якій формі будете проводити урок (лекція, урок-вікторина, урок-демонстрація тощо). Підготуйте необхідні наочні матеріали: плакати, портрети вчених, необхідні реактиви (для демонстрації дослідів, лабораторних чи практичних робіт), відеофрагменти з колекції модулів ОМС (освітні модульні мультимедіа системи) і т.д. Під час заняття задіюйте якомога більше учнів класу, дайте їм можливість відповісти, виконати завдання або досвід - проявити себе. Не забувайте про перевірку знань своїх учнів, застосовуйте різні усні та письмові методи контролю.
3
Якщо ви по ходу уроку запланували лабораторну або практичну роботу, то до неї заздалегідь приготуйте необхідну посуд, обладнання, реактиви. Складіть чіткі інструкції: по пунктах розпишіть дії учнів. Перш ніж приступити до виконання завдань, повторіть з дітьми техніку безпеки. Неодмінно контролюйте хід роботи і в разі необхідності вносите поправки.
Зверніть увагу
Підготуйте консультантів серед успішних учнів - вони допоможуть вам провести практичну або лабораторну роботу.
Корисна порада
У конспекті уроку цілі і завдання вказуйте обов'язково, так як методист в першу чергу буде ними цікавитися. Реактиви для лабораторної роботи роздайте учням безпосередньо перед її виконанням.