Як зробити ласти.

Популярність плавання з ластами обумовлена тим, що це нехитре пристосування дозволяє значно збільшити швидкість. В магазинах вони зустрічаються досить часто, але аж ніяк не завжди. Ласти можна зробити і самим. Для цього знадобиться гумовий або навіть пластиковий килимок, які можна купити скрізь і в будь-який час. Стара автомобільна покришка теж згодиться.
Вам знадобиться
  • - шматок плоскою гуми товщиною 4-5 мм;
  • - гострий ніж;
  • - шматок автомобільної або велосипедної камери;
  • - товсті бавовняні нитки;
  • - шило;
  • - напилок;
  • - міліметрівка;
  • - олівець;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Побудуйте викрійку. Накресліть на аркуші міліметрівки прямокутник довжиною приблизно в 1,5-2 довжини ступні. Ширина його в 2 рази більше ширини ступні. Розділіть його навпіл по ширині і проведіть середню лінію, паралельну довгим сторонам. Виріжте прямокутник.
2
Поставте на викрійку ногу так, щоб п'ята наполовину виступала за коротку його сторону. Середня лінія повинна походити по середині п'яти, зводу стопи, подушечки ступні і середнього пальця. Обведіть ступню. Загніть кути вгору, починаючи від точок перетину короткого зрізу із зовнішнім і внутрішнім краями п'яти і по напрямку до зовнішніх сторонам мізинця і великого пальця. Лінії повинні вийти прямими. З боку п'яти згин буде більше, близько пальців він сходить нанівець.
3
Накресліть на гумі 2 точно таких же прямокутника. Виріжте їх. Позначте на них лінії згинів, щоб один ласт був дзеркальним відображенням іншого. Зачистіть гуму, видаливши всі задирки, шорсткості і нерівності. Це необхідно зробити, оскільки у воді навіть незначний виступ може поранити ногу.
4
Зігніть ласти по намічених лініях. Краю згинів повинні бути спрямовані вгору і охоплювати ногу. Пластик чудово гнеться в гарячій воді. Гуму можна прорізати по цих лініях приблизно до половини товщини і потім зігнути. При наявності дерев'яного столу без полірування можна зробити це і через кальку праскою. Відріжте лист кальки, за розміром рівний гумовому прямокутнику. Поєднайте лінію згину з краєм столу. Зігніть заготовку по кутом 90 ° і пропрасуйте той край, що лежить на столі. Під дією температури гума стає пластичною. Переверніть заготовку, знову сумістите лінію з краєм столу і пропрасуйте іншу частину. Точно так же вступите і з другої лінією. Таким же чином додайте форму другого ласту.
5
Відріжте від автомобільної камери 2 смужки шириною близько 10 см і довжиною на 5 см більше ступні в найширшій її частині. Пришийте з к боковим згинах ластів так само, як пришивається верхня частина шльопанців. Смужка повинен щільно охоплювати ногу, але при цьому кінці пальців залишаються відкритими. Від тієї ж камери відріжте 2 смужки шириною 3 см і довжиною 5-6 см. Пришийте їх до кутів згинів з боку п'яти. Ласт повинен міцно сидіти на нозі і не зісковзувати під час руху.
Корисна порада
Краї ластів можна видозмінити за вашим смаком. У них може бути дугоподібний виріз з боку пальців. Опукла частина дуги може бути спрямована і назовні. Але зручні і прямі края.Еслі є під рукою вулканізатор і сира гума, то з'єднання можна виконати без ниток.