Як віддерти стеля.

Перед тим як приступити до ремонту і обробці стелі, майже завжди доводиться спочатку очищати стеля від старих покриттів: фарби, побілки, вапна, шпалер. Процес цей може бути трудомістким, але знання деяких тонкощів роботи може полегшити працю.
Інструкція
1
вапном зі стелі необхідно змивати без залишку. Це можна зробити, розмочивши її за допомогою води і малярного валика. Основний шар вапняної побілки знімають гострим шпателем, а залишки змивають з поверхні стелі за допомогою губки і води.
2
Якщо стеля пофарбований водоемульсійною фарбою, то видалити її буде складніше. Можна просто видалити за допомогою шпателя відшарувалася фарбу і поверх неї нанести новий шар. Деякі використовують метод відмочування водоемульсійною фарби, тобто змочують рясно стеля двічі з перервою в п'ятнадцять хвилин, потім створюють штучно протяг. Фарба здувається, і її отдирают шпателем. Якщо стеля покритий емалевої фарбою, то його найкраще зашкуріть, щоб новий шар фарби рівно ліг на стеля .
3
Якщо ваш стеля був обклеєний шпалерами і просте обдирання неефективне, то можна намочити їх за допомогою валика гарячою водою, а потім від'єднувати від поверхні за допомогою шпателя.
4
Якщо на стелі в результаті багаторазових ремонтів скупчився товстий шар фарби, шпаклівки, то його потрібно кардинально відчищати. Цю трудомістку роботу можна виконати не в ручну, а використовувати спеціальну насадку на дриль або перфоратор з насадкою у формі лопатки.
5
Масляну фарбу зі стелі можна спробувати видалити за допомогою будівельного фена. Його включають і направляють потік повітря на поверхню, що очищається. Під впливом струменя повітря високої температури олійна фарба стає більш м'якою і пластичною, тому її легко видалити шпателем або скребком.
6
Досить популярно зараз використання для очищення поверхонь різних спеціальних розчинників. Їх наносять за допомогою валика або кисті на стеля . Через деякий час старі шари можна зчищати зі стелі жорстким шпателем з гострими краями. Подібні «змиву» можна придбати в магазинах.
Шари покриття на часто забарвлюваних поверхнях поступово ростуть, тому їх необхідно прибирати. Якщо ви завдасте ще один шар фарби поверх старого, то можливо відшарування покриття, а відповідно, це безглузда витрата вашого часу. Перш ніж приступити до фарбування, зніміть стару фарбу , благо, зробити це можна зручним саме вам способом.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - шпатель;
  • - будівельна суміш;
  • - смивка для фарби;
  • - будівельний фен;
  • - шліфувальна машинка;
  • - відбілювач;
  • - залізна щітка.
Інструкція
1
Якщо поверхня після зняття фарби можна штукатурити, використовуйте молоток. Простукаєте всю забарвлену площа, а потім акуратно зіскоблити покриття. Правда, відділятися фарба буде разом зі штукатуркою. Загрунтуйте стіну і вирівняйте її будь-якої будівельної сумішшю, яка призначена саме для цієї мети. Після чого нанесіть шар свіжого покриття.
2
На дерев'яних та пластикових виробах варіант з молотком застосовувати не можна. Але вихід є, придбайте в магазині засіб для зняття фарби. Продається воно в різних видах, наприклад, рідке, водорозчинний порошок або желеобразная консистенція. Назви у засобів різне, тому щоб не шукати на вітринах, зверніться до продавця-консультанта. Спосіб використання описаний в прикладеної інструкції, не забудьте її вивчити. Після нанесення засобу фарба роз'їдається і стає схожою на гель, який можна змити гасом (мінеральним) або водою - залежить від виду використовуваного засобу.
3
Якщо ви не поспішайте, то знімайте фарбу шпателем. Час на це піде багато, але вони не пошкодиться. Головне, знімайте обережно і повільно. Коли фарба буде благополучно знята, вирівняйте поверхню наждачним шкіркою. Нанесіть шар грунтовки і пофарбуйте в будь-який вподобаний колір.
4
Для видалення фарби можете використовувати шліфувальну машину. Але будьте обережні, намагайтеся знімати тільки поверхневі шари, в іншому випадку з'являться нерівності, так як прилад досить потужний і з легкістю робить поглиблення в дереві, залозі і пластиці. Не вмикайте його на повну потужність.
5
Якщо у вас або ваших знайомих є будівельний фен або термопістолет, скористайтеся чудо-приладом. За рахунок потоку гарячого повітря фарба відділяється від поверхні і її залишається лише прибрати шпателем або залізною щіткою.
6
При бажанні дерев'яні поверхні можна не фарбувати повторно, а нанести лак. Тільки якщо дерево пожовкло і потемніло, попередньо відбілити його хлоркою або іншим відбілювачем і потріть залізної щіткою. Після цього виріб готовий до нанесення покриття.