Як подивитися реєстр Windows 7. Як подивитися реєстр комп'ютера.

Системний реєстр є місцем зберігання інформації про конфігурацію комп'ютера. У більшості випадків користувачеві не доводиться працювати з системним реєстр ом. Проте, іноді, наприклад, у випадку підозри на присутність вірусів або троянських програм, може виникнути необхідність перегляду системного реєстр а.
Інструкція
1
Для роботи з системним реєстр ом використовуйте програму Regedit, що входить до складу всього сімейства операційних систем Windows. Вона дозволяє не тільки переглядати, але і редагувати системний реєстр .
2
Є два шляхи викликати цю програму. Перший: відкриваємо папку Windows, потім System32, в ній шукаємо файл regedit32.exe. Можна відразу ж запустити його, двічі клікнувши мишкою, можна створити ярлик і помістити на робочий стіл - для цього клікніть файл правою кнопкою мишки і перетягніть на робочий стіл. Відпустіть кнопку, в меню оберіть опцію «Створити ярлики».
3
Другий варіант: натисніть «Пуск», потім «Виконати». У вікні введіть «regedit» (без лапок) і натисніть «Enter». Вікно введення можна викликати і з клавіатури, натиснувши Win + R.
4
Для простого користувача необхідність зазирнути в системний реєстр звичайно пов'язана з пошуком троянських програм, що прописують в реєстр е свої ключі автозапуску. Але реально відшукати рядок, що запускає шпигунське ПО, досить складно. Традиційно використовувані для автозавантаження гілки реєстр а відомі антивірусним програмам, тому у простій троянської програми шансу прописатися в реєстр е майже немає. Складні ж використовують більш витончені способи запуску, тому відшукати їх ключі, переглядаючи реєстр , дуже проблематично.
5
Слід враховувати, що неграмотна робота з системним реєстр ом може привести до повної непрацездатності комп'ютера. Навіть якщо зберегти реєстр перед внесенням змін, його відновлення з збереженої копії є досить складною і довгою процедурою - необхідно буде завантажуватися з інсталяційного диска, запускати консоль відновлення, вводити вручну майже два десятка команд і т.д. і т.п. Тому без крайньої необхідності і при відсутності потрібних знань в системний реєстр краще не лізти - шанс отримати непрацездатну систему дуже високий.