Як зібрати флешку.

Створення завантажувальної флешки необхідно в разі, якщо вам потрібно встановити операційну систему з USB-носія. Це актуально для власників нетбуків, оскільки дисковод в їх комп'ютерах зазвичай відсутня. Також це зручно, враховуючи, що диски легко пошкодити фізично, а дані на флешці довго збережуться недоторканими.
Вам знадобиться
  • - USB-носій обсягом не менше 2 Гб;
  • - комп'ютер з USB-портами;
  • - програмне забезпечення для створення завантажувальних знімних носіїв, наприклад USB Multiboot.
Інструкція
1
Скачайте і встановіть програму USB Multiboot.
2
Виконайте повне форматування флешки. Для цього відкрийте встановлену програму, в діалоговому вікні Disk Storage Format Tool виберіть носій і файлову систему форматування, натисніть «Старт». Підтвердіть видалення всіх файлів з флешки.
3
Відкрийте утиліту USB Multiboot_10.cmd. В з'явилася командному рядку навпроти "Enter your choice" поставте букву N і натисніть Enter. Далі в тому ж рядку введіть цифру 1 і також натисніть Enter.
4
Виберіть записуваний файл. Програма передбачає як вибір файлів для запису з диска, так і пошук образів в форматі iso або ngr. Але не забудьте перед цим запустити програму для роботи з віртуальними дисками, тому як безпосередньо образ вибрати неможливо. У вас з'явиться після вибору діалогове вікно з назвою "Unnatended Install ...", натисніть в варіантах відповіді «Скасувати».
5
Далі в командному рядку пропишіть цифру 2 і натисніть Enter. У вікні виберіть носій, який буде настановним USB-диском. Введіть в командний рядок цифру 3 і натисніть Enter, тим самим почавши процес запису. Після цього пройде небагато часу, і з'явиться діалогове вікно, натисніть в ньому «Так».
6
Почекайте деякий час, поки файли запишуться на флешку . Зазвичай тривалість процесу залежить від системних ресурсів вашого комп'ютера, але в більшості випадків не займає не більше 20 хвилин часу. В процесі запису з'являться три діалогових вікна, в яких вам потрібно буде натиснути на кнопку «Так».
7
Після того, як всі файли запишуться на носій, зайдіть в нього через «мій комп'ютер» або провідник. Виділіть всі наявні на носії файли, натисніть правою кнопкою миші, виберіть «Властивості». Поставте галочку навпроти атрибута «Тільки для читання», застосуйте зміни до всіх наявних і вкладених файлів і тек. Завантажувальна флешка готова.
Зверніть увагу
Збережіть з використовуваного носія всі наявні на ньому дані, оскільки надалі вони підлягають видаленню.
Корисна порада
При створенні завантажувальної флешки переконайтеся в тому, що вона є «надійної», оскільки часто трапляється, що чіпсети деяких носіїв швидко ламаються.