Як визначити рік випуску авто.

При продажу свого автомобіля деякі автовласники приховують справжню дату його виробництва. Визначити момент випуску машини можна за супровідними документами або за інформацією, яку можна знайти безпосередньо на транспортному засобі. Якщо рік виготовлення знайти не вдається, то можна скористатися будь достовірною інформацією, яку може надати митний орган під час митного оформлення.
Інструкція
1
Рік випуску автомобіля повинен бути вказаний в документах, які надходять разом з транспортним засобом від виробників. Це можуть бути будь товаросупровідні документи або інвойси.
2
У багатьох випадках рік випуску визначається за спеціальним VIN-номеру, який оформляється відповідно до міжнародних стандартів. У його десятій позиції вказується модельний рік ТС, проте він може не збігатися з календарним рік ом, а значить і з рік ом випуску. Саме тому дані VIN вважаються приблизними.
3
Міжнародний стандарт VIN носить лише індикативний характер, а його позиції кожен виробник авто може визначати самостійно. Іноді даний номер не містить інформації про дату випуску, або для його позначення використовуються інші позиції. Детальну інформацію про код VIN можна отримати в салоні регіонального представника компанії, яка випустила ваш автомобіль. Врахуйте, що модельний рік починається з 1 липня.
4
У деяких випадках рік випуску визначається за номерами двигуна, кузова, шасі або КПП. Дані про випуск також можна знайти на бирках ременів безпеки і на стеклах (дві останні цифри номера).
5
При визначенні фактичної дати випуску вашого автомобіля найкраще керуватися як розшифровкою VIN, так і інформацією у відповідних документах, які представляються виробником транспортного засобу.
6
Часто дата виробництва вказана на електричних кабелях і проводах в моторному відсіку автомобіля . Якщо достовірну інформацію знайти так і не вдалося, то можна замовити експертизу в митних лабораторіях, які найбільш точно встановлюють дату випуску.
Корисна порада
Для визначення дати випуску автомобілів з Японії існує безліч онлайн-сервісів, які побудовані саме на зчитуванні позицій VIN. Деякі автовиробники включають в ідентифікаційний номер місяць і декаду виробництва.