Як визначити кодування файлу.

Існує багато способів кодування інформації, в процесі якого повідомлення перетвориться в комбінацію символів. Часто буває, що при відвідуванні веб-сторінки на ній замість букв виникають незрозумілі символи.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з доступом в інтернет.
Інструкція
1
Скористайтеся онлайн-декодером, щоб дізнатися кодування файлу і розкодувати символи. Для цього відкрийте програму-браузер, перейдіть за посиланням http://www.artlebedev.ru/tools/decoder/. Даний декодер був створений для розкодування повідомлень електронної пошти, щоб допомогти користувачам прочитати незрозумілі поштові повідомлення.
2
Щоб дізнатися кодування тексту, скопіюйте його в буфер обміну, далі натисніть в поле декодера праву кнопку миші і виберіть команду «Вставити». Далі натисніть на кнопку «Розшифрувати». У полі з'явиться розкодований текст, а нижче на сторінці буде вказана вихідна кодування і та кодування, в яку текст був перекодований.
3
Скачайте спеціальну програму для визначення кодування, а також для перекодування тексту, наприклад, програму Tcode. Для цього перейдіть за посиланням http://it.sander.su/download.php, натисніть посилання TCode, дочекайтеся завантаження файлу. Після завершення закачування розпакуйте архів в будь-яку папку, запустіть виконуваний файл.
4
Вставте текст з файлу, для якого необхідно дізнатися кодування , або виберіть кнопку на панелі інструментів «Відкрити файл». Далі натисніть кнопку внизу екрана «Перекодувати». Текст з файлу буде автоматично перекодований в потрібну кодування . Вихідна кодування відобразиться в рядку стану, а також буде відображений відсоток розпізнавання символів. При наведенні на цей рядок можна визначити, які символи були розпізнані програмою.
5
Встановіть програму AkelPad, здатну розпізнавати кодування файлів. Для цього перейдіть за посиланням http://akelpad.sourceforge.net/ru/download.php і виберіть потрібну версію для завантаження. Після установки запустіть програму. Вставте текст з файлу для визначення кодування.
6
Оберіть меню «Кодування» і команду «Визначити кодування » або викличте дану команду сполучення клавіш Alt + F5. З'явиться вікно, в якому буде вказана вихідна кодування, а також запропонована можливість перекодування тексту в потрібну для прочитання тексту кодування .
Іноді потрібний файл або веб-сторінка не відкривається, а при її відображенні видно тільки незрозумілі символи. Бувають випадки, коли текстовий редактор або браузер не може визначити необхідну кодування . У такому разі її доводиться підбирати самому за допомогою додаткових утиліт.
Вам знадобиться
  • Текстовий редактор, що працює з великим числом кодувань, або програма-декодер.
Інструкція
1
Якщо файл некоректно відкрився в одному редакторі, це зовсім не означає, що він має неправильну кодування . Варто спробувати відкрити той же файл в іншій програмі. Однією з утиліт, які в більшості випадків точно визначають необхідний набір символів, є безкоштовний редактор Notepad ++.
2
Якщо відкрити файл все-таки не вдається, то можна скористатися онлайн сервісами для визначення кодування, яких в інтернеті є безліч.
3
Також існують програми, які здатні розшифровувати російські тексти в різних кодуваннях. Безсумнівно, лідером є додаток «Штірліц» для Windows. Воно знає практично всі кодові листи і знає безліч методів транслітерації. Більше того ця програма здатна виробляти операції трансформації тексту з вихідного формату в будь-який інший.
4
В Linux, щоб відкрити будь-який файл, що містить незнайому кодування , можна скористатися деякими консольними командами перетворення або готовими програмами. Під QT існує додаток QTexTransformer, яке допоможе визначити назву кодування і провести відповідні преобразованія.Под Linux існує безліч лінгвістичних модулів, написаних мовою Perl. Наприклад, Lingua DetectCharset або DetectCyrillic (для визначення кириличних символів). Добре відображає файли Windows програма mousepad. Для конвертування також можна скористатися консольної командою «econv путь_до_файла», яка самостійно визначить поточну кодування і перетворює її до поточної локалі.
Корисна порада
Добре з вибором потрібної кодування справляється текстовий процесор Word. Навіть якщо файл не відкрився в інших редакторах, в ньому спрацює функція «Автоматичний вибір».