Як порахувати обсяг з ваги. порахувати обсяг в ІНВЕНТОР.

Дитяча загадка із серії «що найважче - тонна заліза або тонна пуху?» Якраз про це. Обсяг будь-якої речовини пов'язаний з його масою: є таке фізичне поняття - щільність. Вона визначає, скільки речовини вміщується в одиниці об'єму. І само собою, тонна пуху займе кілька більший обсяг, ніж та ж маса заліза.
Вам знадобиться
  • - ваги,
  • - калькулятор,
  • - довідник з фізики.
Інструкція
1
Зважте випробувані речовина. Воно повинно бути абсолютно однорідним, оскільки різні речовини мають неоднакову щільність. Це ж твердження стосується і однотипним речовинам, але з різною вологістю. Якщо змішати сухий пісок з мокрим, його щільність не буде відповідати табличному значенню, оскільки щільність сирого і сухого піску відрізняється майже в 1,3 рази.
2
Знайдіть у довіднику з фізики щільність даної речовини. Оскільки щільність залежить від зовнішніх факторів, в довіднику вказується для якої температури, вологості і тиску справедливо це значення. На це слід звернути серйозну увагу: кубометр мокрою дошки буде вдвічі важче такої ж кількості сухих пиломатеріалів.
3
Розділіть отримане значення маси речовини на значення його щільності з довідника. Отримане приватне і є обсяг, який займає випробувані речовина.
Зверніть увагу
В системі одиниць СІ щільність вимірюється в кг/м3. В системі СГС - г/см3. Тому будьте уважні при обчисленнях - підставляються в формулу значення повинні бути в одній системі одиниць. При необхідності потрібно перевести грами в кілограми або навпаки, не кажучи вже про фунтах і унціях.
Корисна порада
Для розрахунку щільності як еталон прийнята вода: 1 кубометр води важить 1000 кг. Тим не менш, це усереднене значення, оскільки залежно від вмісту солей та інших домішок, а також температури і тиску навколишнього середовища, щільність води змінюється. У невеликих обсягах це не настільки очевидно, проте коли йдеться про тисячі тонн (наприклад, під час підрахунку баласту при вантажно-розвантажувальних роботах в порту), різниця в масі та обсязі між водою з різних джерел виходить значною. Тому в суднових журналах зазначається, де відбувався забір баласту в танкі.Существуют інтерактивні калькулятори, що дозволяють переводити масу багатьох речовин в обсяг і навпаки, в різних одиницях виміру. Також є таблиці співвідношень маси й обсягу харчових продуктів.