Як перевірити температурний датчик.

Щоб запобігти перегріву і псування устаткування, встановленого в комп'ютері, рекомендують періодично перевіряти його температуру. Для цього можна використовувати кілька програм.
Вам знадобиться
  • - AMD Over Drive;
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері встановлений процесор фірми AMD, то встановіть утиліту AMD Over Drive. Завантажити цю програму можна з офіційного сайту компанії AMD www.ati.com. Перезавантажте комп'ютер і запустіть викачане додаток.
2
Зачекайте, поки програма збере інформацію про встановлений обладнанні. Для визначення температурних показників центрального процесора відкрийте меню CPU Status. Якщо ви використовуєте багатоядерний процесор, то програма відобразить температуру кожного окремого ядра.
3
Щоб з'ясувати температуру відеокарти, відкрийте меню GPU Status. Якщо ви використовуєте ноутбук з двома видеоадаптерами, то програма відобразить температуру використовуваної (активної) відеокарти. Якщо температура деяких пристроїв перевищила допустимі норми, то відкрийте меню Fan Control. Збільште швидкість обертання лопатей потрібного кулера, пересунувши повзунок під його графічним зображенням.
4
У тому випадку, якщо в комп'ютері встановлений процесор фірми Intel, то скористайтеся програмою Speed Fan. Встановіть та запустіть цю утиліту. В меню «Показники» будуть відображені пристрої, до яких підключені температурні датчики , і вентилятори, встановлені в комп'ютері.
5
Для збільшення швидкості обертання вентилятора кілька разів натисніть стрілочку «Вгору». Почекайте деякий час, поки температура пристрою знизиться до нормального стану. Пам'ятайте про те, що допустимі показники температур різні для кожного обладнання. Наприклад, температура 60 градусів Цельсія є прийнятною для центрального процесора, але недопустима для жорсткого диска.
6
Якщо ви не хочете постійно стежити за показниками температурних датчиків, то встановіть галочку напроти пункту «Автоскорость вентиляторів». Програма буде автоматично підвищувати швидкість обертання кулера, щоб запобігти перегріву пристроїв.
Коли монітор включений, користувач може боковим зором помітити, що екран мерехтить. Більш чітко це мерехтіння можна побачити у фільмах чи телевізійних передачах, коли показують кадри з працюючим комп'ютером. Екран мерехтить тому, що зображення на ньому оновлюється. Щоб перевірити частоту мерехтіння свого комп'ютера, необхідно виконати ряд дій.
Інструкція
1
Відкрийте вікно «Властивості: Екран». Для цього через меню «Пуск» викличте «Панель управління». У категорії «Оформлення і теми» виберіть значок «Екран», клікнувши по ньому лівою кнопкою миші, або виберіть зі списку будь-яке з завдань. Якщо «Панель управління» має класичний вигляд, клікніть по значку «Екран» відразу.
2
Інший спосіб: у будь-якому вільному від папок і файлів місці «Робочого столу» клікніть правою кнопкою миші. У випадаючому меню виберіть пункт «Властивості», натиснувши на нього лівою кнопкою миші, - відкриється потрібне діалогове вікно.
3
У діалоговому вікні перейдіть на вкладку «Параметри» та натисніть на кнопку «Додатково». Відкриється нове вікно «Властивості: Модуль підключення монітора і [назва вашої відеокарти]». Перейдіть на вкладку «Монітор». Відомості про частоту оновлення екрану містяться в розділі «Параметри монітора».
4
Якщо ваш монітор рідкокристалічний, налаштування частоти оновлення екрану особливої ролі не грають. Якщо ж монітор ламповий, від обраного значення може залежати комфорт роботи на комп'ютері. За замовчуванням монітори оновлюються, в середньому, раз на 60 секунд. Якщо ви хочете змінити налаштування, встановіть нове значення в полі «Частота оновлення екрану».
5
Насамперед, відзначте маркером поле «Приховати режими, які монітор не може використовувати». Якщо ви встановите невірне значення, це може призвести до несправності обладнання. За допомогою списку, що випадає встановіть нове значення, натисніть на кнопку «Застосувати» і закрийте вікно.
6
Подивитися або змінити частоту оновлення екрану монітора можна й іншим шляхом. У вікні управління настройками своєї відеокарти виберіть команду Change resolution. Як правило, у вікні з настройками дозволу буває доступна і опція зміни частоти оновлення екрану.