Як розрахувати кількість повітря.

Будь-яке приміщення або ємність має певний обсяг. Причому навіть якщо приміщення або ємності порожні, це не означає, що вони порожні абсолютно - їх обсяг заповнений повітрям. Тобто визначення обсягу повітря при атмосферному тиску зводиться до розрахунку обсягу ємності або приміщення. Якщо ж мова йде про визначення маси повітря в певному обсязі при нормальних умовах, потрібно використовувати закон Авогадро.
Вам знадобиться
  • - рулетка,
  • - калькулятор,
  • - довідник з фізики,
  • - довідник з математики.
Інструкція
1
Повітря - це суміш водяної пари, кисню, азоту, аргону, вуглекислого газу. Крім того, в повітрі присутні неон, метан, гелій, криптон, водень, ксенон. Однак оскільки зміст всіх цих газів в повітрі менше 0,01%, зазвичай, говорячи про склад повітря , їх не згадують. Але те, що повітря - це суміш газів, говорить про те, що в залежності від температури і тиску, різні компоненти повітря поводяться не однаково. Інакше кажучи, в залежності від тиску і температури змінюється процентний склад повітря (в горах, наприклад, кисню в повітрі менше) і вміст у ньому водяної пари (вологість повітря ). Крім того, на склад повітря впливають і інші фактори: в містах - більше вуглекислого газу, ніж в лісі, на болотистій місцевості - більше метану і так далі.
2
Виміряйте геометричні розміри приміщення або ємності. Залежно від форми ємності або приміщення, може знадобитися довжина, ширина, висота і діаметр.
3
Скористайтеся довідником з математики: підставте в формули для обчислення обсягу геометричних тіл отримані значення.
4
Проведіть обчислення за допомогою калькулятора або в розумі. Отримані результати і визначатимуть кількість повітря в приміщеннях або ємкостях.
5
Підставте отримане значення обсягу в пропорцію, побудовану на основі закону Авогадро. 1 моль повітря важить 0,028 кг і займає обсяг 22,4 л. Значить, маса повітря в певному обсязі V буде рівна твору величини цього обсягу в літрах і молярної маси (0,028 кг), поділеному на молярний об'єм газу (22,4 л).
Зверніть увагу
При обчисленнях стежте за тим, щоб всі величини бралися в одних системних одиницях.
Корисна порада
При різниці температури в 20оС, об'єм повітря змінюється на 8%. Це використовується, наприклад, в повітроплавання - повітря, яким заповнюють повітряна куля розігрівається спеціальною газовою горелкой.Для перерахунку величини молярного обсягу (22,4 л при температурі 0оС і тиску 1 бар) на інші температури і тиску, використовується формула Менделєєва-Клапейрона, що зв'язує воєдино масу газу, його температуру, тиск і об'єм. Всі необхідні дані можна взяти в довіднику з фізики.