Як розрахувати кубічні метри. Розрахунок кубічного метра.

Часто доводиться розраховувати обсяги різних речовин або предметів в кубічних метрах. Це призвести нескладно в тому випадку, якщо мова йде, наприклад, про цеглинах або дошках. Досить виміряти їх три просторових величини - довжину, ширину і висоту. Але ситуація значно ускладнюється при проведенні підрахунків рідких або відносно рідких речовин (цементу, води і т.д.), для чого не можна використовувати вимірювальні лінійні інструменти. В такому випадку розрахунок може бути проведений за формулою.
Вам знадобиться
  • калькулятор, аркуш паперу і ручка в разі його відсутності.
Інструкція
1
Визначте, який саме продукт вам потрібно перевести. Якщо це предмет, який можна виміряти метром, то у визначенні кубічних метрів не виникне проблем. Варто просто помножити величину довжини, ширини і висоти, виміряні в метрах друг на друга. Наприклад, довжина - 3 метри, висота - 1 метр, ширина - 15 метрів. Приклад обчислення - множимо 1 на 15 і на 3. Твір величин - 45 кубічних метрів (або кубометрів).
2
Зверніть увагу на те, що вам може бути відома тільки маса речовини, наприклад, бетону. У такому випадку варто звернути увагу на щільність речовини при розрахунку кількості його кубічних метрів.
3
Проведіть наступні підрахунки при визначенні обсягу. Відомо, що для кожної речовини існує свій питому вагу, який відповідає вазі одного кубічного дециметра або одного літра (для рідин). Так вода має питому вагу, рівний 1,0 кг/дм3. Це означає, що 1000 літрів складуть один кубічний метр. Таким чином, для визначення кількості кубометрів, виходячи з наявного ваги, потрібно знати питома вага цієї речовини.
4
Виміряти кубічний обсяг можна ще одним простим способом. Для цього занурте предмет, обсяг якого в кубометрах потрібно дізнатися, в воду. Обсяг витісненої води буде дорівнює обсягу предмета. Так як питома вага води, мова про який йшла вище, 1,0 кг/дм3, то обсяг ви підрахуєте досить швидко.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=KySkbyR0NRo
Зверніть увагу
При перекладі однієї величини в іншу варто звернути увагу в першу чергу на щільність речовини, так як його питома вага може бути використаний при проведенні розрахунків. Крім усього іншого, необов'язково використовувати вимірювальні прилади для проведення замірів. Можуть бути використані і стандартні підручні засоби. Наприклад, річ, довжину якої ви точно знаєте. Якщо вам зустрінеться поняття «погонний метр», то це означає звичайний метр, визначений у довжину.
Корисна порада
Зверніть увагу на те, що не завжди просто вирахувати кубічний об'єм. Деколи не досить знати тільки погонні (або лінійні) розміри. Для визначення кубічного обсягу однорідного речовини без просвітів може бути достатньо проведення замірів. А для визначення обсягу неоднорідних предметів, між якими в силу їхнього стану або природи можуть бути зазори (дрова, металеві предмети, деталі і т.д.), варто вдаватися до більш складних розрахунками: через питому масу або щільність речовини, а також його вага .