Як навчитися писати вірші.

Поезія - найдоступніший і тому самий популярний вид мистецтва серед творчих натур. Але навіть вміння римувати слова приходить шляхом проб і помилок. Уникнути їх можна, якщо скористатися деякими теоретичними знаннями.
Вам знадобиться
  • Папір і ручка.
Інструкція
1
Почніть з вивчення найпоширенішою, силабо-тонічної системи віршування. Розміри цієї системи: дводольні ямб і хорей, трехдольние анапест, амфібрахій і дактиль. Перший, ямб, будується за таким принципом: перший склад ненаголошений, другий ударний. Серія з ударного і примикає ненаголошеного складів називається стопой.В рядку може бути три-п'ять стоп. Приклад: «Мороз і сонце, день, чудовий, Ще ти спиш, один чарівний ...» (А. Пушкін) Складіть в такому розмірі 12-20 рядків.
2
Другий розмір - хорей - будується по протилежним принципом: ударний-безударний. Приклад: «Спить на дереві кукушкаРак під каменем бачить сон ...» (Д. Ханс) Кількість пар складів зазвичай також варіюється від трьох до п'яти. Складете в такому розмірі 12-20 рядків.
3
Перший тридольний розмір - дактиль: ударний, два ненаголошених (стопа складається вже з трьох складів). Приклад: «Слава тобі, невтішна біль! Помер вчора сіроокий король ...» (А. Ахматова) Кількість стоп зазвичай буває 3-5. Скласти і в такому розмірі невеликий твір.
4
Амфібрахій - тристопний розмір, споруджуваний за схемою: безударний - ударний - безударний. «Русалка пливла по річці блакитний ...» (М. Лермонтов) Складіть 12-20 рядків в цьому розмірі, використовуючи 3-5 стоп в кожному рядку.
5
Останній розмір цієї системи - анапест. Будова стопи: два ненаголошених - ударний. Приклад: «Ти мене на світанку розбудиш, проводити невзутої вийдеш ...» (А. Вознесенський) Складіть 12-20 рядків в цьому розмірі, кількість стоп у рядку 3-5.
6
Рима, тобто закінчення рядка, буває чотирьох видів. Чоловіча - коли рядок закінчується на ударний склад. Жіноча - коли рядок закінчується на перший (після ударного) ненаголошений склад. Дактилічна - на другий (після ударного) ненаголошений склад. Гіпердактіліческая - на третій безударний. Перші два види найпоширеніші. Проаналізуйте вже написані вірші і визначте, де яка рима використовується. Якщо якийсь вид упущений, напишіть вірш, використовуючи його.
7
Три основних способи римування: Парний. У вигляді схеми можна представити так:ААББПерекрестный:АБАБОпоясывающий:АББАПроанализируйте вже написані вірші і визначте, де яка римування використовується. Якщо якийсь варіант упущений, напишіть в ньому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EvFtkNcOuWI
Корисна порада
Не бійтеся експериментів. Не обмежуйте себе тільки перерахованими способами, порушуйте правила, дотримуйтесь тільки одній меті - висловити свою думку. Вона повинна бути яскравою і чіпляти читача, бо з моря віршованій макулатури він повинен вибрати саме ваш твір і назвати досконалим.