Як відремонтувати коробку.

Плавне їзда на автомобіля залежить значною мірою від коробки передач. Крім того, вона може стати останнім рубежем, у разі відмови гальм. Вміле використання коробки передач в складних і важких умовах, наприклад, в ожеледь або їзда по важких грунту, дає можливість автомобілю успішно з ними справлятися. Для того щоб завжди бути в ній упевненим, слід регулярно проводити технічне обслуговування КПП. У разі виявлення дефектних деталей, їх слід негайно замінити.
Інструкція
1
Зніміть і розберіть коробку передач. Деталі перед оглядом ретельно очистіть скребком або щіткою. Видаліть всі відкладення і очистите отвори і шліци від можливої бруду. Після чого промийте і видаліть всі залишки масла. Обдуйте деталі струменем стисненого повітря і акуратно протріть. Ретельно продміть підшипники, при цьому стежте, щоб не було обертання кілець.
2
Огляньте кришки і картер КПП. На останньому не повинно бути тріщин, в гніздах підшипників ушкоджень або зносу. На суміжних поверхнях з кришками і картером зчеплення також не повинно бути вад, які можуть викликати недостатню герметичність і розбіжність осей. Усунете незначні пошкодження оксамитовим напилком. У разі неможливості відновлення, деталі замініть. Перевірте стан передньої кришки. Визначте торкання її первинним валом при обертанні. Якщо даний факт має місце, замініть пошкоджені деталі. Перевірте зливний отвір передньої кришки, воно не повинно бути засмічене, в іншому випадку очистите його пробку.
3
Огляньте сальники. На їхніх робочих крайках не повинно бути нервовість і пошкоджень, допускається знос робочої кромки не більше 1 мм. У разі незначних пошкоджень - замініть.
4
Огляньте вали. На шліцах і робочих поверхнях вторинного вала не повинно бути пошкоджень і надмірного зносу. Еластична муфта повинна вільно переміщатися на шлицах. На передньому кінці вторинного вала, а також в отворі первинного вала на поверхні кочення голок видимих нерівностей бути не повинно. На проміжному валі не допускається надмірний знос зубів або викришування. Вісь шестерні заднього ходу повинна мати гладку поверхню без слідів заїдання. Невеликі нерівності усунете шліфувальними шкурками зернистістю М10-М40. В разі великих деформацій і пошкодженнях вал замініть новим.
5
Перевірте шестерні. На них не допускається знос зубів або їх пошкодження, що перевищують допустимий боковий зазор в зачепленні. Зверніть увагу на стан торців зубів на вінцях синхронізаторів. Робоча поверхня не повинна бути гладкою і мати видимих слідів зносу. Перевірте зазор між шестернями в зачепленні. Дефектні деталі замініть.
6
Огляньте підшипники. Вони повинні бути в ідеальному стані. Радіальний зазор не повинен бути більше 0,05 мм. Притисніть пальцями внутрішнє кільце до зовнішнього і проверніть одне з них, кочення має бути легким і плавним. Не допускаються ушкодження на поверхнях кульок або роликів і бігових доріжках кілець. Замініть несправні деталі.
7
Перевірте вилки і штоки. Не допускається деформація вилок перемикання передач. Штоки повинні вільно переміщатися без зазору в отворах картера. Перевірте стан пружин, блокувальних сухарів і кульок фіксаторів. Замініть пошкоджені деталі.
8
Огляньте муфти, маточини і блокуючі кільця синхронізаторів. Перевірте на можливість заїдання на маточинах муфт включення передач. Особливу увагу зверніть на поверхні ковзання муфт. Перевірте торці зубів муфт. Значний знос поверхні блокуючих кілець не допускається. Усуньте несправності, які перешкоджають вільному ковзанню, оксамитовим напилком. Дефектні деталі замініть.
Автоматична коробка передач має обмежений ресурс, і перші несправності в ній з'являються після кількох років експлуатації. Крім того, виробники допускають невеликий відсоток браку, що призводить до виходу з ладу і деякої частини нових коробок-автоматів.
Інструкція
1
Щоб уникнути передчасної поломки коробки-автомата, уникайте швидкої їзди на автомобілі, різких поворотів і гальмувань, інших грубих маневрів на дорозі. Машини з автоматичною коробкою передач призначені для міської їзди, тобто, для спокійного і рівномірного руху. Поява різких поштовхів при перемиканні швидкостей повинно насторожити водія. При русі на високій швидкості несподіваний поштовх може привести до втрати управління і аварії. Навіть рідкісні одиничні поштовхи говорять про те, що коробка передач потребує ремонту.
2
Перш ніж починати ремонт коробки автомат, придбайте всі необхідні для цього ремонтні комплекти (які з них підійдуть саме до вашої машини, вам підкажуть в магазині автозапчастин). Сам ремонт найкраще здійснювати удвох, але якщо закріпити автомобіль на підйомнику або поставити на оглядову яму, а також встановити противідкатні пристрої, можна впоратися і поодинці. Під капотом обов'язково приберіть всі деталі та інші предмети, що заважають відкручування болтів. Використовуйте для цього спеціальні шестигранники або накладні головки, застосування сурогатних інструментів, здатних зіпсувати головки болтів, не допускається. Перед зняттям коробки-автомата слід злити з неї масло або знімати її максимально акуратно, щоб воно не почало виливатися. Розташування болтів кріплення залежить від марки машини: у одних автомобілів вони знаходяться в картері маховика, а у інших - поблизу гідротрансформатора.
3
Після зняття коробки промийте радіатор від залишків олії. Саму коробку швидкостей також промийте від пилу і сторонніх тіл. Тепер знайдіть причину несправності механізму. Основні з них - це недолік масла і вихід з ладу гідротрансформатора. Для вирішення першої проблеми ретельно промийте коробку передач від старого масла і залийте нове. У другому випадку гідротрансформатор підлягає заміні на новий. При цьому слід перевірити, обидва Чи штифта знаходяться на своїх місцях. При відсутності одного з них виготовте другий, використовуючи наявний штифт як зразок. Габаритні розміри обох штифтів повинні бути однаковими. Встановлюючи коробку назад, простежте, щоб її корпус щільно прилягав до гидротрансформатору. Порядок затягування болтів і зусилля, яке до них слід докладати, зазначено в ремонтної документації, а вимір зусилля затягування слід застосовувати динамометрический інструмент. Перед тим як їздити на автомобілі з відремонтованої коробкою по жвавій трасі, обов'язково випробуйте його на керованість на безлюдній дорозі.