Як зробити розвал-сходження коліс. Як роблять розвал сходження ваз 2109 відео.

Рух автомобіля по прямій залежить не тільки від умілого управління, а й від правильно отрегулированного розвалу-сходження передніх коліс. Зробити його можна як на СТО, так і у себе в гаражі. Для цього є кілька способів, але один з них, з використанням лазерних вказівок, майже повністю ідентичний методу регулювання на стенді.
Інструкція
1
Встановіть транспортний засіб на рівний і горизонтальний підлогу в гаражі. Приготуйте кілька пристосувань. По-перше, екран з випромінювачем. Прикріпіть його на стіні гаража або на підлозі на підставці. У першому випадку передбачте регулювання положення лазерної указки. Закріпіть її на гнучкому тримачі. Екран виготовте з фанери, висота 350 мм, ширина 400 мм. Проведіть на ньому розмітку: вертикальну лінію проведіть строго по центру, горизонтальну - відступивши знизу 120 мм. На їх перетині встановіть лазерну указку. Місце для неї виготовте з відрізка відповідної порожнистої трубки (для указки), закріпіть її на металевій пластині 100х100 мм, а потім на екрані.
2
Закріпіть екран на телескопічною тринозі, тобто вставте трубу, яка тримає його в більш велику по діаметру. На ній передбачте гвинт, який буде використовуватися як тримач. Відстань від правого і лівого екрану до відбивачів може бути різним, цей факт враховуйте при подальших обчисленнях. Чим воно більше, тим вимірювані величини на екрані будуть більшими, а значить і точніше. Для живлення указки використовуйте батарейки для кишенькового ліхтаря на 4,5 В.
3
Встановіть на коліс про другу пристосування - дзеркало, яке буде служити відбивачем променя указки на екран. Виготовте болти кріплення із стандартних коліс них, збільшивши їх шпильками. Третє пристосування - центрирующие екрани. Майданчик для регулювання розвалу-сходження повинна розподіляти навантаження рівномірно на всі коліс а. Для більш легкого повороту передніх коліс, використовуйте дві металеві пластини, між якими покладіть шар мастила. Їх встановіть під коліс а.
4
Встановіть екрани на будь-якій відстані від опорних майданчиків. Поверхня кожного екрану повинна бути паралельна поздовжньо-вертикальній площині машини, тобто дотримуйтесь горизонталь. В іншому випадку у вимірах кутів з'являться помилки. Якщо екран знаходиться на стіні, то нанесіть на нього поля допустимих відхилень променя, це дасть можливість легко в подальшому зорієнтуватися, не роблячи повторних вимірів.
5
Поставте центрирующие екрани на місце опорних майданчиків. Увімкніть випромінювачі-указки відрегулюйте промені таким чином, щоб кожен з них точно проходив через отвори в них і падав на протилежний екран. Після цього заберіть їх.
6
Встановіть автомобіль передніми коліс ами на опорні майданчики і закріпіть відбивачі, змінюючи почергово штатні болти на спеціальні. Виміряйте відстань від центрів екрану до поверхонь дзеркал відбивачів. Підніміть одне з передніх коліс і включіть випромінювач.
7
Прокручуйте коліс про: відбитий промінь на екрані описує коло. Встановіть промінь у верхній точці кола. Відрегулюйте відбивач так, щоб промінь потрапляв тільки в одну точку. Тим самим поверхню дзеркала стане паралельна площині обертання коліс.
8
Опустіть коліс про з правильно відрегульованим відбивачем і зробіть те ж з іншим. Прожміте підвіску. Для цього натисніть кілька разів на передню частину машини, прокотите її трохи вперед-назад і знову встановіть на опорні майданчики.
9
Виміряйте кут розвалу, для цього поверніть рульове коліс про таким чином, щоб промінь потрапив на вертикальну середню лінію або біля. Кут розвалу коліс дорівнює відхиленню променя від цієї лінії. Він вважається негативним, коли промінь відбився вище горизонтальної середньої лінії, і позитивним, якщо нижче. Величину кута обчисліть за формулою sin = а/2L, де а - відхилення променя, L - відстань від екрана до відбивача, 2 - коефіцієнт. Для класики ВАЗ його межі при L = 1 м рівні 0 ° 5 ± 20 ', це відповідає відхиленню на екрані - а = 2-0,00145-1000 = 2,9 (± 11,6) мм. Регулювання проведіть, підкладаючи шайби під болт на передній балці.
10
Встановіть для контролю сходження коліс а так, щоб на одному з екранів промінь потрапляв на вертикальну середню лінію. В цей же час на другому екрані виміряйте відхилення від неї. Обчисліть за формулою: b = 2CXLD, де L - відстань від відбивача до екрану, Сх - сходження , D - діаметр диска коліс а (ВАЗ - 360 мм), 2 - коефіцієнт. Сходження регулюйте зміною довжини рульових тяг, намагайтеся зберігати їх приблизна рівність.