Як створити xml документ. Як створювати документи.

Завдяки наявності чіткого стандарту, гнучкості, розширюваності, простоті, і підтримці безліччю програмних засобів, бібліотек і платформ, сьогодні XML є одним з найбільш популярних форматів подання, зберігання і передачі даних. Як правило, користувачеві немає необхідності вникати в структуру XML- документів , формованих і оброблюваних кінцевими додатками. Але іноді в різних цілях потрібно створити xml документ самостійно.
Вам знадобиться
  • - текстовий редактор;
  • - можливо, браузер і підключення до інтернету.
Інструкція
1
Визначтеся з тим, якого типу буде створюваний документ XML. Чи буде це правильно побудований (well-formed) або дійсний (valid) документ. Вибір типу документа безпосередньо залежить від його вмісту та мети застосування. Якщо документ необхідний для збереження довільних даних і не мається на увазі подальша його публікація або стандартизація структури, можна створити well-formed документ. Подібні документи повинні відповідати всім правилам синтаксису XML.Действітельний документ XML повинен бути правильно побудованим і, на додачу, дотримуватися правил, визначених конкретною схемою DTD (Document Type Definition). Тому, якщо необхідно чітко зафіксувати структуру та можливі відносини між елементами, слід створювати саме дійсний (valid) документ XML.
2
Підберіть або розробіть визначення типу документа (DTD). Для поширених завдань можна використовувати одне з існуючих додатків XML, специфікації яких опубліковані на сайті консорціуму W3C, що знаходиться за адресою w3.org, або на сайтах сторонніх розробників. Так, математичні формули зручно описувати у форматі MathML, векторні малюнки - в SVG, а електронні книги в FictionBook. Перевага даного підходу полягає в тому, що документи, відповідні уже затвердженим специфікаціям, зможуть оброблятися існуючим програмним обеспеченіем.В разі прийняття рішення про розробку власного DTD, ознайомтеся з нормативною документацією консорціуму W3C. Якщо створюваний документ не буде відповідати ніякому DTD, продумайте і зафіксуйте його приблизну структуру, щоб слідувати їй у майбутньому.
3
Виберіть кодування XML-документа. У XML можна використовувати різні кодування. Однак при виборі варто врахувати можливості використовуваного текстового редактора, а також вимоги до набору символів даних документа. Через сумісності з ASCII, змінної довжини символу і повної підтримки всього набору UNICODE, в більшості випадків має сенс використовувати кодування UTF-8.
4
Створіть XML документ. Запустіть текстовий редактор. Відкрийте нове вікно документа. У першому рядку введіть оголошення XML виду: Де значенням атрибута version є застосовувана версія специфікації мови, а значення атрибута encoding вказує на кодування документа. Якщо використовується визначення типу документа, введіть текст DTD або посилання на ресурс з дійсним DTD. Далі створіть структуру даних документа, починаючи з кореневого елемента. Збережіть документ у файл на жорсткому диску.
5
Перевірте коректність створеного XML документа. Якщо документ представлений в одному з поширених форматів, для нього може існувати програма-валідатор. Ознайомтеся зі списком інструментів перевірки документів , що знаходиться за адресою http://www.w3.org/QA/Tools/. Здійсніть перевірку.