Як перевірити відкритість порту. Як перевірити вільні порти на пристрої по ip адресою.

обмін даними між вузлами в мережі управляють мережеві протоколи (логічні інтерфейси) різного рівня. Транспортний протокол TCP встановлює з'єднання між вузлом-клієнтом і вузлом-сервером і контролює надійність пересилки пакетів даних. Обмін даними відбувається між додатками, які встановлені на комп'ютерах. Мережевий порт - це умовне поняття, число, яке присвоюється додатком, щоб транспортний протокол знав, куди адресувати пакети. Число це лежить в інтервалі від 1 до 65535.
Інструкція
1
Щоб обмін даними відбувався успішно, потрібно щоб відповідні порти в вузлах були відкриті, тобто могли приймати і передавати дані. Процес пошуку відкритих портів називається скануванням. Займаються ним і хакери, і системні адміністратори: перші - щоб впровадити шкідливе ПЗ на чужий комп'ютер, другі - щоб перешкодити першим це зробити. Перевірити порт и ви можете, встановивши на комп'ютер спеціальну програму - скан портів або при допомоги онлайнових сканерів. Зайдіть на сайт WindowsFAQ.ru: http://www.windowsfaq.ru/content/view/451/82/.
2
Якщо на вашому комп'ютері встановлений фаєрвол з детектором атак і автоматичним блокуванням атакуючого вузла, вимкніть цю опцію або додайте WindowsFAQ.ru в список виключень, інакше сканер буде заблокований. У розділі «Налаштування сканування» введіть номера першого і кінцевого портів з того діапазону, який ви хочете перевірити. Це можуть бути т.зв. зарезервовані номери - від 1 до 1023, або всі порти на вашому комп'ютері.
3
Важливо правильно встановити час, протягом якого сканер чекатиме відповіді від порту. Якщо «Таймаут підключення» (так називається цей параметр) зробити занадто маленьким, порт може не встигнути відповісти і буде помилково визначений як закритий. З іншого боку, занадто великий час очікування істотно сповільнить перевірку. Краще приймати рекомендоване значення - 0,3 сек.
4
«Адреса хоста» і «Ім'я хоста» - ваш IP-адресу, який сервіс визначає автоматично. Якщо адреса не визначений, сканування не почнеться. Натисніть «ОК» для запуску сканування. Після цього відкриється нове вікно, в якому відображається хід процесу.
5
Після завершення пошуку буде виведений результат: - дата і час перевірки; - адреса хоста; - номера перевірених портів; - кількість відкритих і закритих портів; - тривалість сканірованія.Кроме того, сервіс дасть рекомендації, як визначити процес, який використовує відкриті порти.
6
Ви можете запустити сканування зі свого комп'ютера. Скачайте програму «Сканер портів v2.1» http://www.softportal.com/software-4285-skaner-portov.html.
7
В розділі «Сканувати порти» введіть в віконця початковий і кінцевий номери портів з того діапазону, який будете перевіряти. Якщо комп'ютер не в мережі, вводити його IP-адресу не потрібно. Задайте в відповідному розділі швидкість сканування. Вона визначається часом очікування відповіді порту. Краще вибрати середню швидкість, щоб, з одного боку, уникнути помилок у визначенні статусу порту, а з іншого - не надто затягнути процес перевірки. Відзначте прапорцем пункт «Виводити відомості про порт», щоб бачити результат пошуку. Сканер знаходить відкриті порти і визначає процеси, які їх використовують.