Як зняти бампер на Шкоді.

У житті практично кожного автомобіліста часто трапляються неприємності різного роду. Наприклад, недобросовісний водій подряпав бампер на парковці і поїхав, не залишивши своїх контактних даних. Відвідування автосервісу - справа дорога, тому краще особисто зайнятися ремонтом. Але як зняти бампер ?
Інструкція
1
Спочатку варто подбати про місце, де ви будете проводити демонтаж бампер . Враховуючи, що доведеться підлазити під передню частину автомобіля, краще знайти естакаду. Також цілком підійде яма в гаражі. Встановіть автомобіль на нейтральну швидкість і включіть гальмо стоянки. Тепер необхідно підкласти під передній лонжерон домкрат і підняти машину. Це потрібно для того, щоб отримати доступ до кріплень бампер а, які знаходяться з боку колісної арки. Краще всього використовувати два домкрата відразу, тоді не доведеться опускати і піднімати кожну сторону.
2
Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумулятора. Вимийте колісну арку, так як кріплення можуть бути приховані під товстим шаром бруду. Якщо поруч з гаражем є мийка, то можна промити арки перед заїздом в гараж. Якщо мийка знаходиться на досить великій відстані від місця, де ви плануєте знімати бампер , то сенсу мити машину немає. Після очищення знайдіть розташування кріплень бампер а. Це можуть бути шурупи, саморізи або болти. Акуратно виверніть їх. Якщо бампер прикріплений саморізами, то потрібно дуже плавно і повільно вивертати їх, щоб не пошкодити гнізда, в які вони загнані.
3
Тепер знайдіть дроти, що йдуть до протитуманним фарам. Від'єднайте кліпси. Самі противотуманки зазвичай кріпляться до бампер у, тому немає необхідності і знімати. Якщо ж противотуманки прикріплені до бампер у і балці, на якій тримається бампер , то їх потрібно демонтувати. Відкриті штекери кращого всього закрити чим-небудь, щоб у них не забилася грязь. Відкрутіть всі болти, які з'єднують бампер і захист картера. Візьміться за бампер з обох кінців і трохи потягніть на себе, щоб він вийшов з основних кріплень. Тепер від'єднайте електричні дроти і шланги, що йдуть до очищення передніх фар. Після цього бампер можна повністю знімати. Тримати його потрібно симетрично, в іншому випадку він може зламатися. Установка проводиться в зворотному порядку.