Секрет кубик-рубика: Як зібрати фігуру.

Кубик Рубика по праву вважається найпопулярнішою головоломкою в світі, яка прекрасно тренує просторове мислення і візуальну пам'ять. З першої спроби зібрати цю головоломку практично неможливо, а знаючи певний алгоритм, це можна зробити за декілька хвилин.
Вам знадобиться
  • Кубик Рубика
Інструкція
1
Виберіть, з якого кольору почнеться процес складання. Припустимо, ви вибрали помаранчевий - цього кольору буде нижня грань кубика в процесі складання. Тепер необхідно зібрати на нижній грані помаранчевий хрест з п'яти квадратиків. На чотирьох бічних гранях необхідно отримати два квадрата одного кольору, що стикаються з променями хреста. В кінці першого етапу у вас повинен вийти помаранчевий хрест на нижній грані, а на бічних гранях два однакових квадратика: центральний і той, що під ним. Зверніть увагу на той факт, що центральні квадрати граней нерухомі і, отже, можуть служити орієнтирами при складанні, вказуючи на колір тієї чи іншої сторони.
2
Зберіть фігури у вигляді літери «Т» на бічних сторонах головоломки. В кінці другого етапу складання кубика Рубика у вас повинен зберегтися помаранчевий хрест на нижній грані, а на бічних сторонах ви повинні отримати літери «Т», перевернуті догори дригом. Зверніть увагу, що «ніжки» у «Т» короткі і складаються лише з одного центрального квадрата. Важливо знати, що квадрати, розташовані на кутах головоломки і які становлять три колірних сегмента, не можуть переміщатися всередину граней.
3
Зберіть горизонтальний центр бічних граней, тобто замість перевернутих букв «Т» у вас повинні вийти прямокутники, прилеглі до нижньої межі. За підсумками цього етапу у вас повинен бути зібраний помаранчевої хрестик внизу і дві третини кожної з бічних сторін кубика Рубика (нижній і середній ряди).
4
Працюйте над складанням хреста на верхній стороні головоломки. В кінці цього етапу у вас повинні вийти хрестоподібні фігури з п'яти кольорових квадратів на верхній і нижній гранях, а на боках кубика Рубика зберігаються зібраними нижні і середні ряди.
5
Переставте бічні квадратики на нижній і верхній гранях. Верхні ряди на бічних сторонах зберуться самі собою. От і все!
Зверніть увагу
Спробуйте зібрати головоломку іншими способами, адже існує безліч варіантів складання кубика Рубика. Найкоротший процес складання складається з 23 кроків, а рекордний час становить 9 секунд.