Як зібрати самому лебідку. з чого можна зробити лебідку щоб стягувати можна.

В сараї, в домашній майстерні або в гаражі може знадобитися така річ як лебідка або таль. В магазині ці пристосування продаються не часто, до того ж коштують пристойно. Зробити лебідку самому не так вже й складно і набагато менш затратно.
Вам знадобиться
  • - металопрокат;
  • - трос;
  • - швелер;
  • - шків;
  • - блок;
  • - гайки;
  • - різьбова шпилька.
Інструкція
1
Насамперед для виготовлення лебідки варто потурбуватися придбанням в магазині або на барахолці такої речі як шпилька з різьбленням. Зустрічаються вони до 2м довжиною, саме таку і потрібно придбати, адже чим довше буде різьба - тим вище можна підняти вантаж, в даному випадку, її робочий хід складе приблизно 180см. Супорт або каркас лебідки можна зробити з дубових брусів, але переважніше все ж виготовити його з швелера або металевого профілю. Так само супорт можна зварити з металопрокату.
2
Отже, зробіть каркас у вигляді літери «П», рассверлите в бічних сторонах отвори під підшипники, в які будуть вставлені кінці різьбовій шпильки. До прямокутної пластині з співвісним по висоті отвором під шпильку приваріть з обох сторін по гайці, цей вузол і буде тянущей гайкою. У ній слід просвердлити отвір під тросик, товщина його повинна бути сообразна цілям, для яких ви виготовляєте лебідку .
3
Продумайте, в якому місці стелі перебуватиме ваша лебідка: від цього залежатиме, з якого боку розташується привід, з якого боку буде підніматися ремонтується агрегат авто. З певною вами боку приваріть куточок, на якому прикріпіть блок під тросик. З іншого боку буде шків. До його зовнішнього діаметра расточкой подгоните один з торців шпильки.
4
Слід зазначити, що можна застосувати зірочки замість шківів, використавши для ручної тяги закільцьованих ланцюг, так як конструкція даної лебідки розрахована на підняття досить великих тягарів. Але якщо для вас переважніше електропривод, то з цією метою можна скористатися дешевою електричним дрилем, потужністю до 500Вт. Тоді треба ставити шків на лебідку і другий шків кріпити на підлозі.
5
І ще кілька слів з приводу збірки конструкції. Не економте на потужності і кількості кріплення лебідки до стелі. Використовуйте довгі анкерні болти, якщо на стелі вашого приміщення є залізні балки перекриття, точково приваріть конструкцію до однієї з них, додатково прикрутивши болтами. Так ви врятуєте і вантаж від падіння, і себе від травм.