Як лікувати скалярій.

Акваріумні рибки скалярии в природі живуть в медленнотекущих річках, болотах і водоймах басейну центральної Амазонки. Вони зустрічаються серед заростей у водних рослинах і серед очерету. Для скалярии характерно дисковидное високе тіло з сильно подовженими плавниками. Така будова дозволяє їм лавірувати серед рослинності, а також вчасно ховатися від ворогів.
Інструкція
1
На жаль, навіть при правильному дотриманні профілактичних заходів скалярии можуть захворіти. Причиною всіх захворювань є неправильні умови утримання або годування, стреси, занесення збудників хвороби разом з кормом. При цьому нерідко буває, що у риб січеться плавники. Щоб вилікувати рибок для початку змініть воду на 30%.
2
Потім додайте у воду, що знаходиться в акваріумі лікарський препарат Сірка Бактопур (кондиціонер для акваріумний води, який діє проти гниття рибок, а також проти бактеріальних скупчень у воді).
3
Кожен день міняйте воду в акваріумі по 10-20% і додавайте ліки за інструкцією до тих пір, поки не перестануть "біліти або розсипатися" плавники у рибок. Це приблизно займе три-чотири дні. Кожен день ретельно мийте губку фільтра.
4
При появі на тілі, а також плавниках риб виразок або інших пошкоджень спробуйте використовувати препарат «Мелафікс». Дане ліки є розчинним у воді і являє собою екстракт австралійського чайного дерева. Він має дуже високу активність проти різних бактеріальних і грибкових інфекцій, що виникають у прісноводних та морських риб.
5
Перш ніж посадити новопридбаних скалярій в загальний акваріум, спочатку влаштуйте їм карантин в окремому акваріумі на один місяць. При перевезенні та карантинування рибок, а також при кожній зміні води використовуйте спеціальний препарат «Стрес Коат».
6
Після закінчення застосування лікарського препарату, змініть воду в акваріумі на 50%. Через день знову змініть воду, також на 50%.
7
Якщо ліки не допомагають і рибки перестали їсти, тоді один раз на добу виробляєте купання хворих скалярій в рифампіцином, фурациліну або трихополі протягом 30 хвилин. Таким чином купайте хворих риб не менше двох днів. На третій день у рибок повинен з'явитися апетит.