Як в'язати жакет спицями.

Жакет , пов'язаний з вовняної пряжі своїми власними руками, зігріє в прохолодні дні, а якщо пов'язати його з мерсерізованной бавовняної пряжі, то можна надіти і в спекотні літні дні. Це буде ексклюзивна, виготовлена в одному примірнику річ. Запасіться терпінням: через кілька днів ви зможете красуватися в красивому жакеті.
Вам знадобиться
  • - 600 г пряжі;
  • - спиці № 5,5;
  • - циганська голка або голка з великим вушком.
Інструкція
1
Перед початком в'язання обов'язково зв'яжіть зразок, який допоможе вам правильно розрахувати кількість петель для першого складального ряду і щільність в'язання. Бажана щільність в'язання для жакета 16 петель і 20 рядів у образце10х10 см. Якщо у вашому зразку інша кількість петель, то ви можете поміняти спиці на спиці більшого чи меншого діаметру або ж зробити свої розрахунки. Для цього розділіть загальна кількість петель в зразку на його довжину. У вас вийде кількість петель в одному сантиметрі. Помножте цю кількість на ширину полички або спинки, так ви дізнаєтеся кількість петель для першого складального ряду.
2
СпінкаНаберіте 72 петлі. Пров'яжіть 22 ряди гумкою 2х2 або фантазійним візерунком з невеликих кіс, пов'язаних на чотирьох петлях, між ними пров'яжіть дві петлі виворітними. Далі продовжуйте в'язати лицьовій гладдю. Закрийте для пройм на висоті 35 см від початку в'язання з обох сторін у кожному другому ряду три петлі і два рази по одній петлі. У загальній складності вам потрібно буде зменшити 10 петель, в підсумку залишиться 62 петлі. На висоті 55 см закрийте з кожного боку по 14 петель для плеча. Решта 34 петлі зніміть на допоміжну спицю.
3
ПолочкаДля правої полички наберіть 36 петель і в'яжіть 22 ряди гумкою 2х2 або фантазійним візерунком, так само як і на спинці. Одночасно зменшуйте з боку застібки 10 разів по одній петлі в кожному другому ряду. Далі продовжуйте в'язати лицьовій гладдю. На висоті 35 см від початку в'язання закрийте з боку бокового шва для пройми в кожному другому ряду три петлі і два рази по одній петлі. З протилежного боку для скоса горловини збавте в кожному четвертому ряду сім разів по одній петлі. Закрийте 14 петель для плеча на висоті 55 сантиметрів від початку в'язання. Ліву поличку в'яжіть симетрично правій.
4
РукавНаберіте 40 петель і в'яжіть 22 ряди гумкою 2х2 або фантазійним візерунком з кіс. Далі продовжите в'язання лицьовій гладдю. У кожному десятому ряду з обох сторін додавайте п'ять разів по одній петлі. В результаті у вас повинно вийти 50 петель. На висоті 42 см для оката рукава закрийте з обох сторін у кожному другому ряду вісім разів по дві петлі. На висоті 50 сантиметрів від початку в'язання закрийте залишилися 18 петель.
5
СборкаВсе деталі зволожите. Приколіть до викрійці і висушіть, розправивши на рівній поверхні. Стачайте вручну трикотажним швом або на швейній машинці плечові і бокові зрізи. У пройми ушийте рукава. По вирізу горловини і краях поличок підійміть 192 петлі, включаючи 34 петлі, які залишалися на допоміжній спиці. Пров'яжіть гумкою 2х2 або фантазійним візерунком, додаючи в кожному другому ряду з обох сторін десять разів по одній петлі. Потім закрийте всі петлі по малюнку. Нижні кромки планки застібки пришийте до крайок нижнього краю поличок. На лінії талії на ліву поличку пришийте одну велику гудзик. На правій поличці зробіть навісну петлю.
Велика Коко Шанель любила жакети. Просторі, але жіночні та елегантні. Одну з таких моделей ми пропонуємо вам зв'язати. В'яжеться жакет візерунком "подвійний рис" на спицях і обв'язується гачком.
Вам знадобиться
  • Для розміру 46-48:
  • - 500г квіточки
  • - спиці № 5
  • - гачок № 4
Інструкція
1
Спинка: Наберіть 72 петлі. В'яжіть основний узор. На висоті 43 см почніть формувати пройми: закрийте по 4 петлі з кожного боку. Далі, в кожному другому ряду збавте 1 раз по 2 петлі і 2 рази по 1 петлі. В'яжіть 20 см прямо. Потім, у середині закрийте 12 петель для горловини. І продовжуйте в'язати з двох клубків. Далі, зменшіть ще 1 раз по 2 петлі з різних сторін горловини. Одночасно по краях зменшуйте для формування лінії плечей 1 раз 6 петель і в кожному другому ряду 2 рази по 6 петель. На висоті 65 см від початку роботи закрийте всі петлі.
2
Права поличка: Наберіть 39 петель. Далі в'яжіть основний візерунок. На висоті 15 см зробіть першу петлю для гудзики. З інтервалом в 9 см зробіть ще 4 петлі. На висоті 43 см, почніть формувати пройми, як на спинці. На висоті 50 см почніть вив'язувати лінію вирізу горловини: на правому краї закрийте 5 петель. Далі, в кожному другому ряду, зменшуйте 1 раз 3 петлі, 2 рази по 2 петлі і 2 рази по 1 петлі. На висоті 65 см від початку роботи закрийте всі петлі.Левую поличку в'яжіть, як праву, тільки без петель для гудзиків.
3
Рукав: Наберіть 42 петлі. В'яжіть основний узор 5 см прямо, а потім, в кожному восьмому ряду додавайте по 1 петлі з обох сторін. На висоті 41 см почніть в'язати облив. Зменшіть 1 раз 3 петлі, і в кожному другому ряду по 2 петлі, а в кожному четвертому ряду по 3 петлі і 1 раз 4 петлі. На висоті 56 см закрийте всі петлі.
4
Клапан кишені: Наберіть 20 петель. В'яжіть основний узор 5 см. Потім, обв'яжіть клапан гачком узором «рачій крок».
5
Збірка: Виконайте бічні і плечові шви.Вшейте рукава.Прішейте клапани кишень на деталь переда.Наберіте петлі лінії вирізу горловини і зв'яжіть комір заввишки 6 см основним узором.Затем обв'яжіть жакет гачком узором «рачій крок» .Прішейте гудзики.
Зверніть увагу
Щільність в'язки: 14 петель х 24 ряду = 10 х 10 см.