Як поставити grub.

При установці декількох систем на комп'ютер виникає проблема управління сектором завантаження жорсткого диска. Наприклад, якщо на комп'ютер спочатку була встановлена ОС Linux, а лише потім був поставлений Windows, то ОС від Microsoft зітре завантажувач GRUB і при запуску комп'ютера буде неможливо вибрати систему, а за замовчуванням буде грузиться Windows.
Вам знадобиться
  • - будь Linux LiveCD.
Інструкція
1
Для відновлення завантажувача Grub знадобиться LiveCD або завантажувальний диск від Linux. Найкраще підійде диск з Ubuntu, який є «живим» і настановним диском одночасно.
2
Завантажити з LiveCD. Після закінчення завантаження системи запустіть Термінал («Menu» - «Applications» - «Default apps» - «Terminal») і введіть команду: sudo grub.Sudo дозволяє отримати права суперкористувача для виконання даної команди, а запит grub запускає командний інтерпретатор. Таким чином, ви опинитеся в оболонці завантажувача і з'явиться відповідне запрошення - grub>.
3
Далі введіть наступну команду: find/boot/grub/stage1.Етот запит поверне значення місця, де розташований завантажувач (наприклад, hd0,1 або hd0,6). У завантажувальному секторі MBR розташовується лише мала інформація про grub-е, а за допомогою find ви знаходите всі потрібні для установки файли.
4
Введіть номер отриманого розділу в наступний запит: root (hdЗначеніе, значення).
5
Потім встановіть файли в завантажувальний розділ жорсткого диска: setup (hd0) .Цей запит встановлює завантажувач на жорсткий диск, а оскільки другий параметр відсутній, то установка проводиться безпосередньо на MBR.
6
Потім вийдіть з оболонки grub: quit.
7
Існує другий спосіб вирішення проблеми. Завантажити з Live CD і змонтуйте ваш жорсткий диск в найбільш зручну папку. Наприклад: mount/dev/hda/media/hard.
8
Після цього виконайте запит через Термінал: sudo grub-install/dev/hda --recheck --root-directory =/media/hard.Опція recheck застосовується для перевірки коректності встановлюваного файлу/boot/grub/device.map , і в разі помилки команда виправляє його.
9
Вийміть LiveCD, перезавантажте комп'ютер, і ви знову зможете завантажитися в вашу встановлену систему.
Корисна порада
Для установки Grub через Windows існують відповідні інсталяційні пакети, установка яких виробляється по-різному.